کد خبر: 51643
A

سید کاظم دلخوش عضو کمیسیون اقتصادی مجلس : با همکاران کمیسیون صنایع در این مورد صحبت کردم و شنیدم که روز سه شنبه آینده وزیر صنعت در جلسه کمیسیون با هدف بررسی استیضاح حاضر می شود. وی اظهار داشت: اگر در این جلسه هم آقای شریعتمداری حضور نیابد، سپس طبق قانون استیضاح در صحن علنی مطرح می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛  پس از اعلام وصول طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت توسط هیات رییسه مجلس، طبق قانون این طرح برای بررسی به کمیسیون تخصصی که کمیسیون صنایع و معادن است، ارجاع داده شد.

 

بر اساس قانون وزیری که در معرض استیضاح است، باید در زمان مشخص در کمیسیون تخصصی حضور یابد، اما محمد شریعتمداری که شایعات مربوط به استعفای وی مطرح است، در جلسه کمیسیون صنایع با حضور طراحان استیضاح وزیر صنعت که در تاریخ سوم مهر برگزار شد، حضور نیافت.

 

آیین نامه داخلی مجلس تصریح دارد که در صورت عدم حضور وزیر، باید گزارش این موضوع به هیات رییسه مجلس ارسال و طرح استیضاح در صحن علنی مطرح شود.

 

این در حالی است که طی هفته جاری خبری از استیضاح محمد شریعتمداری نبود.

 

برخی از نمایندگان گفتند که مجلس منتظر تصمیم دولت درباره استعفای شریعتمداری است و به همین دلیل طرح استیضاح مطرح متوقف شده است.

 

در همین ارتباط امروز سید کاظم دلخوش عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به خبرنگار ما گفت: با همکاران کمیسیون صنایع در این مورد صحبت کردم و شنیدم که روز سه شنبه آینده وزیر صنعت در جلسه کمیسیون با هدف بررسی استیضاح حاضر می شود.

 

وی اظهار داشت: اگر در این جلسه هم آقای شریعتمداری حضور نیابد، سپس طبق قانون استیضاح در صحن علنی مطرح می شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر