کد خبر: 5168
A
ابوالفضل سروش:

نماینده تهران در موافقت با دانش آشتیانی گفت: به دانش‌آشتیانی رای می‌دهم چون هر ۱۳ بند برنامه‌های او می‌تواند عملیاتی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، ابوالفضل سروش نماینده مردم تهران در موافقت با دانش‌آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش عنوان کرد: در شرایط فعلی با مشکلات عدیده آموزش و پرورش باید به محورهای مهم توجه کنیم، این مهم را در برنامه‌های دانش‌آشتیانی دیدیم و فهمیدیم او قادر به این کار است. هدف اصلی این موضوع ترسیم شده است.

او دانش آشتیانی را فردی انسانی مومن و متعهد به مسئولت‌ها، حقیقت‌جو، عدالت‌خواه ظلم‌ستیز و وطن‌دوست دانست و گفت: آنچه خروجی آموزش و پرورش ماست با اهداف آن تفاوت جدی دارد. رسیدن به این هدف هم ناشدنی است چون نظام آموزش و پرورش به جای فعالیت بر آموزش تکیه دارد. در همین زمینه تمرکززدایی باید در دستور کار قرار گیرد؛ الان مدارس فاقد اختیارات کافی هستند و ادارت تصمیم می‌گیرند این باعث ظهور ابداعات می‌شود.

نماینده تهران تاکید کرد: حجم نیروی انسانی شاغل در دستگاه آموزش و پرورش زیاد است و تناسب ندارد و خوب سازماندهی نمی‌شود. نسبت کادر آموزشی به دانش‌آموزان از سطح جهانی کمتر است. مطالبات فرهنگی، توجه به تامین منزلت فرهنگیان در قیاس با اقشار دیگر جامعه، سپردن کارها به مدارس، تامین بودجه، مشارکت دادن فرهنگیان در اداره مدارس، به رسمیت شناختن تشکل‌های فرهنگی، پاسخ روشن در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان از مطالبات موجود در زمینه آموزش و پرورش است.

سروش گفت: به دانش‌آشتیانی رای می‌دهم چون هر ۱۳ بند برنامه‌های او می‌تواند عملیاتی شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر