کد خبر: 51684
A

به دنبال ادعای جدید کریمی قدوسی سیاسیون واکنش‌های بسیاری از خود نشان دادند از جمله علیرضا رحیمی، نماینده مجلس نسبت به ادعای جدید کریمی قدوسی واکنش نشان داد، علیرضا رحیمی در حساب توئیتری خود نوشت؛ عده‌ای در گزارش از جلساتی که در آن حضور ندارند حرفه‌ای شده‌اند.

به گزارش دیده بان ایران؛ روز گذشته وکلای رئیس دولت اصلاحات ضمن بیان توضیحات درباره سرنوشت شکایت رئیس دولت اصلاحات از رئیس پیشین سازمان بسیج مستضعفین و مدیرمسئول کیهان، خبر دادند که این هفته نیز از جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد به‌دلیل اتهام به رئیس‌جمهوری اسبق شکایت شده است. سیدمحمد انجام وکیل رئیس دولت اصلاحات در گفت‌وگویی اظهار کرد: با توجه به اختیارات دریافتی از سوی رئیس دولت اصلاحات، شکایتی را تهیه و ظرف هفته جاری ثبت دستگاه قضائی نموده‌ایم که امیدواریم مرجع محترم قضائی اقدام به رسیدگی و احقاق حق کند.

جدیدترین ادعای یک نماینده

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس در چند روز اخیر در حساب توئیتر شخصی خود نوشت: رئیس دولت اصلاحات یکی از مهره‌های برجسته فتنه ۸۸، در آن ایام جهت جلب حمایت سعودی برای نامزدی فردی به ریاض می‌رود و با ملک‌عبدا... دیدار می‌کند. در آن جلسه عبدا... خطاب به رئیس دولت اصلاحات می‌گوید: چرا ایران در منطقه و کشورهای عربی فعال است، می‌خواهید دستور بدهم ایران را روی سرتان خراب کنند؟ رئیس دولت اصلاحات در پاسخ می‌گوید: اعلی‌حضرتا، در صورت رأی آوردن ما، از هر کجا که امر بفرمایید خارج می‌شویم... چنین مواضع بزدلانه‌ای باعث جرأت بخشی به گروهک‌های تروریستی شده است. لازم به ذکر است که این نماینده مجلس از اینگونه ادعاها در پرونده کاری خود کم نداشته و زمانی نبوده که او به دولت اصلاحات یا حتی وزیر امور خارجه دولت آقای روحانی تهمت‌هایی نزده باشد، چراکه طی ماه گذشته هم مستند محرمانه اطلاعات سپاه را در جریان سوال از وزیر خارجه به نمایش گذاشته، این موضوع در حالی بود که از قبل اعلام شده بود که این فیلم به دلیل مسائل امنیتی نباید پخش شود.

واکنش به ادعا

به دنبال ادعای جدید کریمی قدوسی سیاسیون واکنش‌های بسیاری از خود نشان دادند از جمله علیرضا رحیمی، نماینده مجلس نسبت به ادعای جدید کریمی قدوسی واکنش نشان داد، علیرضا رحیمی در حساب توئیتری خود نوشت؛ عده‌ای در گزارش از جلساتی که در آن حضور ندارند حرفه‌ای شده‌اند. اول جلسه دکتر ظریف با کمیسیون امنیت و الان دیدار رسمی ۲۰ سال پیش سران دو کشور. دروغ و شائبه‌سازی هم اعتیاد می‌آورد. هنری اگر دارید از جلساتی که در آن حضور دارید گزارش دهید. همچنین پروانه سلحشوری در حساب توئیتری خود نوشت: بچه که بودیم یادمان می‌دادند که دروغ نگوییم و می‌گفتند دروغگو دشمن خداست. خواندیم که شهید مدرس گفته بود که سیاست ما عین دیانت ماست.‌ ای‌کاش به‌جای توسل به دروغ و تهدید و تهمت و توهین، سیاستی مبتنی بر انسانیت، اخلاق و انصاف داشته باشیم.

اصلاحات‌هراسی

در همین رابطه روزنامه «آرمان» گفت‌وگویی با سیدمحمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران انجام داده که در ادامه می‌خوانید.

تخریب اصلاح‌طلبان از چه زمانی آغاز شد؟

می‌توان گفت که مسببان کسانی هستند که در جلسات آقای احمدی‌نژاد نشسته و او را تشویق می‌کردند، به تعبیری دیگر باید اذعان کرد که اصلاح‌طلبان و رئیس دولت اصلاحات را در دولت دوم اصلاحات تبدیل به هیولا کردند. برخی با اصلاحات هراسی در جایگاه‌ها مستقر شده و تصورشان بر آن است که می‌توانند با ادامه این راه پیشرفت کنند. با حضور اصلاح‌طلبان در مجلس دهم شاهد این موضوع بی‌لطفی به جریان اصلاحات بودیم اما بالاخره مجلس از دست برخی افراد تندرو خارج و در حال حاضر یک اقلیت از آنها در مجلس حضور دارند. در مشهد هم مردم کاری کردند و شورا را از دست این جماعت خارج کردند و بنابراین آنها افرادی عصبی هستند.

چرا برخی از افراد دائما درصدد تخریب اصلاحات هستند؟

برخی افراد معروف به اینگونه سخن گفتن هستند اما به دلیل آنکه پیشینه فعالیت اطلاعاتی و نظامی دارند متاسفانه برخی ادعاهای او را باور می‌کنند. بر همگان این موضوع روشن است که این افراد جزو یک اقلیتی هستند که برای کشور هزینه ایجاد کردند. در اینجا باید یاد کرد از افرادی که در بهمن 91 به رئیس مجلس مُهر نماز و لنگه کفش پرتاب کرده یا در مراسم سخنرانی آقای ناطق نوری اخلال ایجاد کردند. رفتارهای این گروه با اهل فکر، فرهنگ، سینما و برخی سیاستمداران برای آن است که نان آنها در اصلاحات‌هراسی است.

دلیل این همه هجمه از سوی برخی افراد را طی چند سال اخیر نسبت به اصلاحات چطور می‌بینید؟

به دلیل آنکه این افراد صحبتی برای مطرح کردن ندارند. جریان اصلاحات دو دولت تشکیل داد و با تمام محدودیت‌ها انتخابات اخیر را هم پیروز شد که رئیس دولت اصلاحات و اصلاح‌طلبان در آن نقش داشتند. اینگونه رفتارها از سوی برخی کاملا طبیعی است و نباید خیلی تعجب کرد، ضمن آنکه آنها با کمال تاسف در دولت‌های نهم و دهم شیوه و سبکشان معمولا همین بوده است.

ادعاهای این چنینی نظر مردم نسبت به رئیس دولت اصلاحات را تغییر می‌دهد؟

جامعه ایران طی مدت اخیر به این موضوع رسیده‌اند که رئیس دولت اصلاحات انسانی لایق، خدمتگزار و ‌دلسوز است. رئیس دولت اصلاحات لنگر سیاسی کشور است. علاقه مردم به رئیس دولت اصلاحات را می‌توان در آن موضوع دید که در زمان انتخابات با یک کلمه رئیس دولت اصلاحات که همان «تکرار می‌کنم» بود، مردم به پای صندوق‌های رأی می‌آیند.

واکنش رئیس اصلاحات به اینگونه رفتارها چیست؟

رئیس دولت اصلاحات با تمام خدماتش رقبای بی‌انصافی داشته البته شعار ایشان آن است که «زنده باد مخالف من»، اما باید گفت بی‌انصافی این افراد، کتاب رکوردهای گینس را هم پشت سر گذاشته است. هرچه حرکات اینگونه افراد بیشتر می‌شود قدر و منزلت رئیس دولت اصلاحات هم افزایش می‌یابد. رئیس دولت اصلاحات از غبار اینگونه افراد آزرده نمی‌شود. اصلاحات باید بپذیرد که در کشوری زندگی می‌کند که بحمدا... مردم آن مردمی هوشیار، منصف و صادقی هستند و سخن صادقانه را از مطالب جعلی به‌خوبی تشخیص می‌دهند./آرمان

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر