کد خبر: 51736
A

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: جلسه غیر رسمی مجلس برای بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم موسوم به CFT یکشنبه برگزار می‌شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ حشمت الله فلاحت پیشه در خصوص جزئیات این نشست گفت: این جلسه از ساعت ۶ تا ۸ صبح روز یکشنبه و در صحن مجلس به منظور پاسخ به سؤالات و شائبه‌ها درباره لوایح چهارگانه FATF و به ویژه لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم موسوم به CFT برگزار می‌شود.

وی افزود: از وزرای امور خارجه، اطلاعات، سرپرست وزارت اقتصاد و دارایی و همچنین رئیس کل بانک مرکزی و تعدادی از استادان و صاحب نظران مخالف FATF نیز برای حضور و طرح دیدگاه‌های خود در نشست روز یکشنبه دعوت به عمل آمده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: علاوه بر پیش بینی زمانی برای سخنان دولتی ها؛ نماینده حقوقی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نماینده سازمان پدافند غیر عامل، رؤسای سه فراکسیون نمایندگان ولایی، نمایندگان مستقل ولایی و امید مجلس، ۴ تن از استادان و صاحب نظران مدعو، تعدادی از نمایندگان موافق و مخالف این لایحه و همچنین نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس هم بر اساس زمانبندی صورت گرفته در این نشست صحبت خواهند کرد.

فلاحت پیشه ادامه داد: نمایندگان می‌توانند نظرات خود درباره لحاظ حق شرط‌هایی در این لایحه را پیشنهاد و در زمان بررسی لایحه CFT در نشست علنی مجلس مطرح کنند.

وی افزود: پس از پایان این نشست غیر رسمی، نشست علنی مجلس شورای اسلامی آغاز و لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم موسوم به CFT دستور کار اول نمایندگان خواهد بود.

وی در پایان گفت: گرچه هنوز با پیشنهاد بنده برای پخش مستقیم این نشست از صدا و سیما موافقت نشده است، اما با هیأت رئیسه مجلس توافق کرده ایم که صدا و سیما با ضبط مشروح تمامی گفتگو‌های این نشست، در زمان مقتضی مذاکرات جلسه را از رسانه ملی پخش کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر