کد خبر: 5175
A
داود محمدی نماینده موافق آشتیانی:

نماینده موافق وزیر پیشنهادی وزیر آموزش و پرورش گفت: پاک‌دستی و رعایت مبانی احکام دانش آشتیانی مثال‌زدنی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، داود محمدی در موافقت با وزیر پیشنهادی وزیر آموزش و پرورش و در توضیح برنامه‌های دانش آشتیانی گفت: شخصیت اعتقادی او و سپس در زمینه تحصصص و توانمندی کاری خوب است که مخالفان دغدغه آموزش و پرورش را داشتند. قطعا دوستان مطالبی را می‌گویند که مشخص می‌شود چرا به او رای اعتماد می‌دهیم. او در بیت بسیار شریفی تربیت شدند و بسیار موثر در تشکل‌های دانشجویی بودند. در ابتدای انقلاب براساس رهنمود حضرت امام در سپاه حضور پیدا کردند. از دست‌پرورندگان شهید رجایی است. او در بیت بسیار شریفی تربیت شد و در تشکل‌های دانشجویی بسیار فعال بودند. ابتدای انقلاب بر اساس رهنمود حضرت امام در سپاه حضور پیداکردند. شهید رجایی ابتدای انقلاب، گروهی را تشکیل داد تا مسائل را به او منتقل کنند که ۱۵ نفرعضو این گروه بودند و یکی از آن افراد دکتر آشتیانی است که پاک‌دستی و رعایت مبانی احکام او مثال‌زدنی است.

نایب رییس کمیسیون آموزش گفت: در حوزه تعلیم و تربیت تخصص دارند از تدریس دبیرستان کار خود را آغاز کرد. شهید رجایی در ابتدای انقلاب از افرادی متفاوتی با تحصیلات مختلف استفاده می‌کرد البته باید در آموزش و پرورش باید ازا فراد متخصص استفاده می‌شود. کارهایی که ایشان انجام دادند، نشان‌دهنده این است که می‌توانند سکان آموزش و پرورش را در دست گیرند. نزدیک به ۸۰ نفر از دانش آموختگان ایشان در جنگ شهید شدند که عمدتا براساس شواهد تحت تاثیر تربیت دکتر آشتیانی بودند

محمدی در موافقت با دانش آشتیانی گفت: او در وزارت علوم معاون وزارت در مسولیت‌های مختلف بودند و در هر سه دوره موفق بودند اگر عملکرد بدی داشتند که در دوره های بعد انتخاب نمی‌شدند. ایشان در سال ۶۸ که رهبر معظم انقلاب به ایلام رفتند، دستور دادند که دانشکده ایلام به دانشگاه تبدیل شود و آقای دانش سرپرستی انجام این کار را بر عهده می‌گیرند.

او بیان کرد: دانش آشتیانی در استان‌های محروم، دبیرستان‌های وابسته به دانشگاه ایجاد کرد مانند ایجاد دبیرستان‌هاییدر کردستان و سیستان و بلوچستان و همواره دانش‌آموزان مستعد این مناطق در این دبیرستان‌ها تحصیل کردند.  عملکرد دانش براساس استانداردها بوده و در علم و دانش کارآیی لازم را داشتند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر