کد خبر: 5194
A
بیرانودی نماینده موافق وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی:

نماینده مردم لرستان در مجلس دهم گفت: فرهنگی با تنوع و تکثر در ایران نیاز به سکانداری کاربلد دارد که صالحی امیری این ویژگی را دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، محمد بیرانوندی در موافقت با سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به نمایندگی از مردم ایران سپاس خود را از دکتر جنتی اعلام می‌کنم که بار سنگین وزارتخانه را بر دوش کشیدند و دم نزدند.

او افزود: ایران بزرگ را با شاخص صنعت و تجارت نمی‌شناسند، بلکه ایران را با فرهنگ می‌شناسند. با ادبیات و میراث تاریخی آن می‌شناسند و همه می‌دانند فرهنگ ایران چه فرهنگ پیچیده و بزرگی است. ضمن اینکه ایران سرزمینی پهناور فرهنگ‌های مختلف است. امروز همه نگران آسیب‌های اجتماعی هستند و به همین جهت ما انتخابی خطیر داریم، چراکه فرهنگی با اینهمه تنوع و تکثر نیاز به سکانداری کاربلد دارد که صالحی امیری این ویژگی را دارد.

نماینده لرستان افزود: ما به کسی نیاز داریم که فرهنگ را با نگاه امنیت فرهنگی ببینید، نه نگاه فرهنگ امنیتی. الان دوران بگم‌بگم‌ها گذشته است. کسی اگر حرفی دارد بگوید، جایی امن‌تر از خانه ملت نیست. اگر حرفی هست، بگویید.

بیرانوندی همچنین ضمن تشکر از زحمات علی جنتی ادامه داد: صالحی امیری در حوزه فرهنگ متخصص است و چه چیزی بالاتر از سی سال خدمت صادقانه. ده تالیف، 40 مقاله. دوران بگم بگم‌ها سر آمده است و اگر قرار به گفتن است بگویید. چه فرهنگی است که باید بگویم بگم؟ بگم بگم ها مرده‌اند. 
او آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی را می‌شناسد. او از مهاجرت هنرمندان می ترسد که هنرمندی به دلیل تنگناها کشور را ترک کند. 

وی افزود: ما قرار است امروز قضاوت کنیم در مورد وزیر پیشنهادی ارشاد. اگر این قضاوت ما خدایی نخواسته درست نباشد به مشکلاتی که در گذشته پیش آمد دچار خواهیم شد.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر