کد خبر: 5195
A
احمدی لاشکی نماینده موافق وزیر پیشنهادی ارشاد:

نماینده مردم نوشهر در مجلس دهم گفت: حضور صالحی امیری در دستگاه امنیتی برای آرامش مملکت بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، قاسم احمدی لاشکی در موافقت با سیدرضا امیری صالحی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان گفتند موضوع فرهنگی بسیار مهم است احساس ولنگاری می‌کنم بنابراین اگر سه وزیر همزمان اتفاقی تغییر می‌کنند، قطعا ولایت‌پذیری ریاست جمهوری را نشان می‌دهد، چراکه این یعنی رییس جمهور دغدغه فرهنگ دارند.

او ادامه داد: برادر عزیزم دکتر قاضی‌زاده هاشمی گفتند عزیزان این رای برای چند ماه بیشتر نیست بنابراین حضور ایشان برای چندماه آزمایشی برای دوره بعد است که همین عزیزان آزمایشی نزد مجلس پس خواهند داد و در ماه‌های آینده آن را محاسبه می‌کنیم. آقای قاضی‌زاده «عیب مِی بگفتی، هنرش نیز بگو» اگر ایشان در دستگاه امنیتی بوده، برای آرامش فرزندان مملکت بوده است. آیا «کا‌.گ.ب» از او حمایت کرده است؟ آیا در سازمان سیا کار کرده است؟ آیا این نقطه ضعف است؟

نماینده مردم نوشهر در مجلس اضافه کرد: موضوع دیگر اینکه کتاب آقای صالحی امیری چاپ ششم نیست، بلکه چاپ هشتم است. اگر قرار است ارشاد را به کسی بدهیم، باید به صاحب آن بدهیم. ۳۷ مقاله از او دیدم. ۲۶ مقاله با عنوان توسعه فرهنگی کالای فرهنگی و سیاست فرهنگی و صنایع فرهنگی و ابعاد فرهنگی و تحولات فرهنگی و مدیریت فرهنگی بوده است. حال ایشان به خاطر نوشتن در حوزه فرهنگ زیر سوال است.


لاشکی افزود: مهم ترین مشکلات وزارت ارشاد معیشت است. حقوق کارکنان ارشاد قابل مقایسه با دیگر وزارتخانه ها نیست. انجمن های هنری که در دولت قبل تعطیل شده بود باید بازسازی شود. عزیزان یک بار صالحی امیری اینجا آمد و در مجلس نهم بودیم. در حق او کم کاری شد و 18 رای کم آورد. باید بگویم عذرخواهی ها بعد از رای اعتماد نشان می دهد بر ایشان ظلم شده است. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر