کد خبر: 5212
A
نماینده مخالف وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان:

نماینده مخالف سلطانی‌فر گفت: شما برنامه‌ای برای گسترش ورزش در مناطق محروم ندارید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ شهاب نادری یکی از نماینده های مخالف سلطانی فر درباره او گفت: دکتر روحانی سه بزرگوار را معرفی کرده اند. اولویت اصلی کشور مسائل اقتصادی کشور است. در شرایطی که معضلات کشور تولید و سرمایه گذاری و اشتغال جوانان است. تغییر سه وزیر غیر اقتصادی چاره ساز نیست. شما باید درباره مسائل اقتصادی ورود می کردید نه درباره این سه وزارتخانه. 

نادری ادامه داد: به نظر موافقان ایشان، او کارنامه موفقی در سازمان میراث فرهنگی داشته. چه دلیلی برای انتقال ایشان به پست جدید هست؟ اگر در گزارش خود تاکید می کند که در کشور با انقلاب هتل سازی روبرو هستیم، پذیرش این پست عجیب است. شما بگویید چرا راضی به این انتقال شده اید؟ برنامه های ایشان نشان نمی دهد که راهبردی داشته باشد. در اجرا با مشکل مواجه خواهید شد.
او ادامه داد: برنامه گسترش ورزش همگانی به اندازه کافی روشن نیست. تمرکز او روی باشگاه های بزرگ ورزشی کشور معطوف است در حالی که ورزش کشور در این باشگاه ها خلاصه نمی شود. در مدارس دانش آموزانی داریم که توجهی به ورزش دانش آموزی یا ورزش دانشجویی نشده است.
نادری گفت: برنامه های شما برای حوزه جوانان مشخص و رسا نیست. این حوزه مغفول مانده است. مسئله جوانان از زمان تشکیل وزارت ورزش و جوانان به شدت مغفول مانده است و سلطانی هم فر تغییر جدی نمی دهد. بخشی از تیم مدیریتی در وزارت ورزش نیازمند تغییرات جدی و مهم است. اما سابقه او در سازمان میراث نشان می دهد که علاقه ای به تغییرات بنیادی ندارد. سلطانی فر در دیدار با اهالی ورزش گفته که تغییرات حتی به سطوح عالی وزارت ورزش هم نمی رسد. اصولا دلیل ورود شما به این حوزه چیست؟
او ادامه داد: فساد سازمان یافته در ورزش کشور به خصوص فوتبال بیداد می کند. در این باب مغفول مانده در برنامه شما. فساد در حوزه داوری و انتخاب ورزشکاران در تیم ملی به حد خطرناکی رسیده است. صاحبان قدرت در یکی از حوزه های ورزش هم فعالیت می کنند که زمینه ساز رانت است. در برنامه شما چه تمهیدی برای مقابله با این موضوع اندیشیده شده است؟ متاسفانه در برنامه شما چنین چیزی دیده نمی شود.
این نماینده گفت: برنامه ای برای گسترش ورزش در مناطق محروم ندارید. منکر اطلاعات شما در ورزش نمی شوم اما امکانات ورزشی باید در کل کشور گسترده باشد. دولت یازدهم در برنامه های خصوصی سازی ورزش موفق عمل نکرده است در حالی که از ابتدا یکی از سیاست های کلان دولت واسپاری امور به بخش خصوصی بوده است. چه برنامه ای برای استفاده از تجربیان قهرمانان ورزشی در امور وزارتخانه و عدم خانه نشینی آن ها دارید؟ از دوستان خواهش دارم به این وزرای پیشنهادی رای قاطع بدهید اگر برنامه دارند. از رئیس جمهور هم گلایه دارم که قول داده اند حتی در حد یک استاندار به عمل خود وفا نکرده اند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر