کد خبر: 5232
A
رئیس دفتر بارزانی؛

یک مقام‌ کردستان عراق اعلام کرد، براساس اطلاعات موجود رئیس گروه تروریستی داعش در داخل شهر موصل است و کشتن او ضربه‌ای مهلک به داعشی‌ها وارد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، ارتش عراق پس از حدود دو سال در عملیاتی گسترده وارد موصل دومین شهر بزرگ عراق شده است و نبردی در جریان است که گمان می‌رود شکستی سنگین برای داعش به ارمغان آورد.

در همین راستا، یکی از مقام‌های ارشد کرد به روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، گفت که گمان می‌رود ابوبکر بغدادی، رهبر داعش هنوز در داخل شهر باشد.

فواد حسین، رئیس دفتر مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق گفت که دولتش اطلاعاتی از چندین منبع دریافت کرده که نشان می‌دهد "بغدادی در موصل است و اگر کشته شود، به معنای سقوط کل سیستم داعش است." در آن زمان داعش مجبور می‌شود در بحبوحه نبرد، رهبر تازه‌ای انتخاب کند اما هیچ جایگزینی نمی‌تواند توانمندی بغدادی را داشته باشد.

به گفته فواد حسین، بغدادی ۸ یا ۹ ماه است که مخفی شده و این خلافت‌ خودخوانده به شدت وابسته به فرماندهان داعش است.

این مقام تاکید کرد که حضور بغدادی در موصل ممکن است که نبرد موصل را طولانی و پیچیده کند چرا که وفاداران به او تا لحظه مرگ می‌جنگند.

او افزود: واضح است که آنها شکست می‌خورند اما مشخص نیست که این روند چقدر طول بکشد.

رئیس دفتر بارزانی گفت که نیروهای پیشمرگ از شمار غیر عادی تونل‌هایی که داعش در روستاهای اطراف موصل حفر کرده، شگفت‌زده شدند.

نیروهای ویژه عراق به داخل موصل پیشروی کردند و روز سه‌شنبه توانستند تا تلویزیون دولتی در کرانه شرقی رود دجله را به تصرف خود درآورند.

به گفته فواد حسین، روند آزادسازی موصل به عوامل بسیاری بستگی دارد خصوصا اینکه آیا داعش قرار است پنج پلی که روی رودخانه دجله است، خراب کند یا خیر.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر