کد خبر: 52326
A

یک عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره تعهدات اعضایی که با فهرست امید به شورای شهر رفتند گفت: الزامی برای وفای به میثاق‌نامه وجود ندارد ولی تعدی از آن یک کار غیراخلاقی است. آن میثاق‌نامه که بعدتر نیز درباره احتمال نامزدی برخی از اعضای شورای شهر برای شهرداری تهران مطرح شد، بیش از آنکه جنبه اجرایی داشته باشد، یک مرامنامه اخلاقی است و لزوما اجرای آن قطعی نیست.

به گزارش دیده بان ایران؛ علی صوفی در مورد اینکه آیا ممکن است که برخلاف میثاق‌نامه ائتلاف امید، عضوی از شورای شهر تهران خارج شود، گفت: آن میثاق‌نامه که بعدتر نیز درباره احتمال نامزدی برخی از اعضای شورای شهر برای شهرداری تهران مطرح شد، بیش از آنکه جنبه اجرایی داشته باشد، یک مرامنامه اخلاقی است و لزوما اجرای آن قطعی نیست. کما اینکه در مجلس شورای اسلامی نیز برخی از کسانی که نامشان در لیست ائتلافی امید قرار گرفت ولی در فراکسیون امید باقی نماندند. این در حالی است که آنان متعهد بودند.

این عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه الزامی برای وفای به میثاق‌نامه وجود ندارد ولی تعدی از آن یک کار غیراخلاقی است، گفت: البته این چنین نیست که یک نفر به تنهایی بتواند تمام مناسبات و تعهدات را به میل خود تغییر دهد. طبعا اگر کسی هم بخواهد شهردار تهران شود باید این تصمیم را با رای اعضای شورای شهر محقق کند. بنابراین باید گفت که تصمیم نهایی درباره این میثاق‌نامه بر عهده شورای شهر تهران است و آنان هستند که با رای خود می‌توانند درباره آن تصمیم گیری کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: امروز شرایط مهم و حساسی پیش پای شورای شهر تهران قرار دارد. البته هنوز مشخص نیست که رفتن آقای افشانی قطعی باشد ولی با این حال در صورتی که نیاز به انتخاب شهردار جدیدی باشد. اعضای شورای شهر تهران باید در تصمیم‌گیری خود بهترین رویکرد و رفتار را داشته باشند. شهرداری که منتخب می‌شود باید توانایی اداره امور و حل مشکلات شهروندان را داشته باشد. شورای شهر بداند که اگر تصمیم درستی اتخاذ کند فرصتی برای جبران اشتباه ندارد و ممکن است دیگر کار به انتخاب شهردار چهارم نرسد./اعتمادانلاین

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر