کد خبر: 5316
A

اکبر ترکان، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه و مشاور رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه صحبت از انتخابات سال آینده در شرایط کنونی بی‌دلیل است، گفت: هنوز هفت ماه به انتخابات مانده و صحبت در این باره ضرورتی ندارد چراکه دولت کارهای مهمی دارد که باید به آن بپردازد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، ترکان خاطرنشان کرد: در این مدت اقدامات موفقی انجام شده که در یک سال آینده باید به نتیجه برسد. تمرکز بر انتخابات موجب غافل شدن از کارهای دیگر می‌شود. ترکان در خصوص رای اعتماد نمایندگان به هر سه وزیر پیشنهادی دولت گفت: این نشانگر این است که این مجلس با مجلس قبل از لحاظ همراهی با دولت متفاوت است.

او در توضیح این سخن خود اضافه کرد: دو تن از این وزرای پیشنهادی قبلا هم معرفی شده و رای نیاورده بودند، اما در این مجلس رای اعتماد گرفتند. از این جهت این مجلس به اندازه اختلاف آرا و نظرات با مجلس قبل زاویه دارد و به همین اندازه با دولت همراه‌تر است. او در خصوص انتقادات تند مطرح شده توسط مخالفان وزرا در صحن مجلس نیز خاطرنشان کرد: انتقاد را باید به جان پذیرفت و گوش کرد. انتقاد به معنای خیرخواهی است که برای اصلاح مطرح می‌شود. مواردی که مطرح شدنش برای اصلاح است هدیه نمایندگان به دولت است.

او در ادامه اظهار داشت: اما آن انتقاداتی که برای تخریب و پوشاندن حقایق است، قابل قبول نیست. یک عده‌ای هم قصد تخریب و پوشاندن حقایق را دارند و کاری نمی‌شود کرد. ترکان با تاکید بر اینکه تفکرات افراطی گذشته در این مجلس بقایایی دارد افزود: این بقایا برای خیرخواهی و رفع اشکال اقدام نمی‌کنند بلکه برای تخریب و سیاه نمایی دست به عمل می‌زنند. او اظهار داشت: اینهایی که امروز می‌بینید قبلا هم همین بودند الان هم همینند و هیچ تغییری نکرده‌اند. اینها در دوران احمدی‌نژاد شیدای او بودند، الان هم شیفته و شیدای تفکر احمدی‌نژادند.

وی گفت: اینها دولت را دوست ندارند و ما کاری نمی‌توانیم برای‌شان بکنیم. ترکان در پایان با بیان اینکه همه زور تندروهای طرفدار احمدی‌نژاد در مجلس همین تعداد آرایی بود که امروز داشتند گفت: این تفکر هفتاد تا رای دارد و همین نهایت زور این جماعت است. شما دیدید که ٢٠٠ تن دیگر از نمایندگان مجلس چطور با دولت همراهی کردند. اکثریت این مجلس با دولت همراه است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر