کد خبر: 53807
A

یک مرجع تقلید با تاکید بر اهمیت صلح و مقابله با خونریزی در کشورهای اسلامی و بویژه افغانستان این موضوع را مورد تصریح آموزه‌های دینی و قرآن کریم دانست و گفت: ما مسلمان هستیم و باید پایبند به آیات صریح قرآن باشیم که درباره برادرکشی و اختلاف هشدار جدی می دهد.

به گزارش دیده بان ایران، این مرجع تقلید در دیدار رییس شورای عالی صلح افغانستان و هیئت همراه، با بیان این که ما با مردم شریف افغانستان رابطه و اشتراکات دینی، فرهنگی و اعتقادی بسیاری داریم، گفت: آنچه باعث ناراحتی شما است، موجب ناراحتی ما می شود؛ در مقابل هرآنچه باعث خوشحالی شما می شود موجبات خرسندی ما را فراهم می کند.

وی با تاکید بر تشکیل گروه و اتاق فکری برای بررسی و آسیب‌شناسی ریشه‌های اختلاف و خون‌ریزی‌ها در کشور افغانستان و کوتاه کردن دست اجانب از این کشور، تصریح کرد: باید بررسی شود که چرا در کشور افغانستان صلح برقرار نمی‌شود و متاسفانه هر روز شاهد برادرکشی و خونریزی در این کشور اسلامی هستیم.

این مرجع تقلید با تاکید بر اهمیت صلح و مقابله با خونریزی در کشورهای اسلامی و بویژه افغانستان این موضوع را مورد تصریح آموزه‌های دینی و قرآن کریم دانست و گفت: ما مسلمان هستیم و باید پایبند به آیات صریح قرآن باشیم که درباره برادرکشی و اختلاف هشدار جدی می دهد.

وی گفت: اسلام دین صلح و برادری است؛ بنابراین همه باید تلاش کنند تا جلوی خونریزی در ممالک اسلامی گرفته شود.

 مکارم شیرازی محروم ماندن بخشی از جوانان کشور افغانستان از تحصیل به دلیل محرومیت مالی را موضوعی تاثر برانگیز خواند و تاکید کرد: سرمایه هر جامعه و کشوری جوانان هستند و اگر به این قشر بها داده نشود و از استعداد و نبوغ آنان استفاده نشود، خود را از ظرفیت مهمی محروم کرده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل بانک خون امام حسین(ع) در افغانستان در ایام محرم و عاشورا آن را ابتکار جالبی خواند و بر لزوم اجرای این طرح در کشورهای مختلف اسلامی تاکید و تصریح کرد: این مساله هم جلوی انحرافات در عزاداری ها را می گیرد و هم سبب می شود به وسیله همین خون ها عده ای از مرگ حتمی نجات پیدا کنند.

وی در پایان با بیان توصیه‌هایی خطاب به شورای عالی صلح افغانستان برای این هیات در رسیدن به اهداف شان آرزوی توفیق کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر