کد خبر: 54318
A

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی از ظرفیت‌ها و استعدادهای فراوانی در حوزه‌های مختلف اقتصادی برخوردار است، گفت: بدون تردید مسئولین استانی و بخش خصوصی، با همکاری صادقانه و با انگیزه مضاعف می‌توانند در مسیر توسعه و آبادانی این استان، شتاب ایجاد کنند.

به گزارش سایت مدآرا: محمود واعظی روز یکشنبه در جلسه‌ با فعالین و تشکل‌های اقتصادی استان آذربایجان غربی که با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در محل استانداری برگزار شد، ضرورت تعامل و همکاری سازنده مسئولین دولتی با فعالان بخش خصوصی را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت و بخش خصوصی به تنهایی نمی‌توانند در فعالیت‌های اقتصادی موفقیت کاملی به دست بیاورند ولی با حمایت و پشتیبانی از یکدیگر می‌توان دستاوردهای قابل توجهی را به دست آورده و به راحتی از مشکلات اقتصادی عبور کرد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور بازگردد، اظهار داشت: در این عرصه، صادرکنندگان متعهد کشورمان، نقش بسزایی ایفا می‌کنند و دولت نیز مکانیسم‌ها و مشوق‌های خاصی برای صادرکنندگان در نظر گرفته است و هدف اصلی دولت این است که ارز ناشی از صادرات به کشور بازگشته و در مسیر توسعه، آبادانی و رفاه کشورمان قرار بگیرد.

واعظی خاطر نشان کرد: استان آذربایجان غربی از مزیت‌های اقتصادی فراوانی در حوزه‌های مختلف برخوردار است که با فعال کردن این حوزه‌ها می‌تواند با سرعت به تمام شاخص‌های اقتصادی دست یابد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور حمایت از بخش خصوصی را حائز اهمیت دانست و گفت:  معتقدیم بیماری اقتصاد کشور علاج نمی‌یابد، مگر آنکه همه امور اقتصادی در دست بخش خصوصی واقعی باشد.

واعظی افزود: دستگاه‌های مختلف اجرایی با هماهنگی و حمایت از فعالین بخش خصوصی و کارآفرینان می‌تواند، بسیاری از مشکلات را برطرف سازند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور استان آذربایجان غربی را دارای پتانسیل گردشگری فراوانی توصیف کرد و گفت: باید با روش‌های مختلف ظرفیت‌های ناشناخته گردشگری استان به گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود و بدون تردید رونق گردشگری می‌تواند رفاه و آبادانی استان را به دنبال خود داشته باشد.

در این جلسه فعالین و نمایندگان تشکل‌های مختلف اقتصادی مطالبات و پیشنهادات خود را در حوزه فعالیت‌های صنعتی، کشاورزی، باغداری و گردشگری با رئیس دفتر رئیس جمهور در میان گذاشتند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر