کد خبر: 54333
A

ورزشگاه خوی، محل سخنرانی رییس جمهوری کشورمان در سفر به آذربایجان غربی، آکنده از مردمی است که به عشق ایران و نظام اسلامی به استقبال آماده اند.

به گزارش دیده بان ایران؛ در آیین استقبال از حضور رییس جمهوری کشورمان در شهر خوی، اقشار مختلف مردم برای نمایش شور و شعور ایران دوستی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی همصدا شعارهایی را سرمی دهند. 
اقشار مختلف مردمی با سردادن شعارهایی چون «آذربایجان»، «ایران» و «روحانی» از رییس جمهوری خود حمایت کردند.
دیوارهای این ورزشگاه به تصاویری از شهدای دفاع مقدس مزین شده است.
پخش سرودهای محلی از دیگر نکته های جذاب ورزشگاه خوی، محل سخنرانی دکتر روحانی در سفر یکروزه به آذربایجان غربی است. 
حسن علی زاده که برای شنیدن سخنرانی رییس جمهوری به ورزشگاه آمده است به خبرنگار ایرنا گفت: ما اینجا گرد هم آماده ایم تا به دنیا نشان دهیم که همه جای ایران سرای من است و همه اقوام ایرانی با تمام وجودشان از دین و خاک شان دفاع می کنند. 
این شهروند ساکن خوی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر ضرورت حمایت همگانی از دولت افزود: دولت در نظام اسلامی نماینده حاکمیت اسلامی است و بر این اساس استقبال از رییس جمهوری منتخب وظیفه همه است. 
رقیه پیرموذنی از ساکنان روستای قوروق که برای استقبال از رییس دولت تدبیر و امید به ورزشگاه شهید چمران خوی آمده است، به خبرنگار ایرنا گفت: ما شهدای زیادی تقدیم این خاک و دین کرده ایم تا در امنیت و آسایش باشیم و امروز نیز وظیفه داریم تا با استقبال باشکوه از رییس دولت نشان دهیم که با وجود اختلاف نظر و سلیقه در مقابل دشمنان این مرز و بوم متحد و یکدل و یکصدا هستیم. 
این خانم مسن که همراه با نوه خود در محل سخنرانی دکتر روحانی حاضر شده است، اظهار داشت: دولت با وجود محدودیت های شدید مالی برای رفاه و آسایش مردم با همه توان می کوشد که نمونه آن ساخت بیمارستان 220 تختخوابی خوی است که امروزه بهره برداری می شود. 
علی پورزمانی از معلمان بازنشسته ایواوغلی نیز که با فرزند دبیرستانی اش به استقبال از رییس دولت تدبیر و امید و گوش دادن به سخرانی وی به ورزشگاه شهید چمران خوی آمده است، تاکید کرد: تلاش دولت برای اجرای طرح های مختلف زیرساختی، عمرانی و بهداشتی با وجود مضیقه مالی ارزشمند است و باید انصاف داد که دولت تدبیر و امید تمام توان خود را برای عمران و آبادی مناطق مختلف ایران اسلامی به کار می بندد.
پورزمانی ادامه داد: من از اول پیروزی انقلاب اسلامی در این قبیل آیین ها حاضر می شوم، زیرا معتقدم حمایت از دولت، حمایت از نظام و کشور است و حمایت مردمی موجب دلگرمی و قوت قلب بیشتر دولتمردان می شود. 
سوران محمدی از ساکنان شهر قطور نیز که به همراه جمعی از همشهریانش در ورزشگاه شهر خوی حاضر شده است، گفت: ما اینجا آمده ایم تا نشان دهیم که اقوام و اقلیت های مذهبی ایران زمینه یکصدا و هم آوا از دولت مستقر حمایت می کنند و آماده هر گونه حمایت و جانفشانی در راه کشورشان هستند. 
محمدی افزود: دولت تدبیر و امید در پنج سال گذشته تلاش های زیادی را برای تحقق حداقل بخشی از مطالبات مردم آذربایجان غربی به کار بسته که افتتاح بیمارستان خوی و خط آهن مراغه - ارومیه نمونه آن است.
به گزارش ایرنا رییس جمهوری و اعضای هیات دولت در بدو ورود به فرودگاه خوی مورد استقبال مقام های ارشد کشوری و استانی قرار گرفتند. 
دکتر روحانی در سفر یکروزه خود به آذربایجان غربی ضمن سخنرانی در جمع مردم استان در ورزشگاه شهید چمران خوی، در مراسم افتتاح طرح های عمرانی و درمانی از جمله راه آهن ارومیه شرکت و در جمع اعضای شورای اداری و نخبگان آذربایجان غربی سخنرانی می کند. 
افتتاح راه آهن مراغه - ارومیه و آغاز سفر شهروندان ارومیه ای با استفاده از خط ریلی، بهره برداری از طرح های درمانی در شهرهای ارومیه و خوی در راستای ارائه خدمات به شهروندان از جمله طرح های در نظر گرفته شده برای سفر رییس جمهوری به آذربایجان غربی است. 
جلسه با نخبگان و فعالان حوزه های مختلف، شرکت در جلسه شورای اداری و نشست خبری با نمایندگان رسانه ها از دیگر برنامه های سفر یکروزه رییس دولت دوازدهم به آذربایجان غربی است. 
نخستین دور سفر استانی دکتر حسن روحانی به آذربایجان غربی در اواسط خردادماه سال 1395 شمسی انجام و در آن 17 هزار میلیارد رالت طرح به تصویب رسیده بود که نزدیک به 80 درصد آن اجرایی شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر