کد خبر: 54930
A

ایلنا نوشت: یک نماینده اصلاح طلب گفت: وزیر کشور گفته اند که من حتما کار شهرداری را پیگیری می‌کنم، نگران نباشید و حکم صادر خواهد شد.

به گزارش دیده بان ایران؛ قاسم میرزایی‌نیکو با اشاره به وظایف وزارت‌خانه‌ها در شرایط تحریم گفت: اگر ارزیابی عملکرد و شرح وظایف وزارت خانه‌ها را بخواهیم داشته باشیم، به دلیل وضعیت کشور همه این ها خوب عمل نمی‌کنند و آن طوری که باید و شاید نتوانستند وظایف خود را انجام دهند.

وی تاکید کرد: گاهی وظایف به شرایط بیرونی وابستگی ندارد. مثلا وزارت صنعت به شرایط بیرونی وابستگی دارد اما وزارت کشور مربوط به مسائل داخلی است و بحث کشور را در بر می‌گیرد.

این عضو فراکسیون امید با اشاره به شرح وظایف وزارت کشور گفت: بحث عمرانی، اجتماعی، سیاسی، انتظامی و امنیتی از وظایف وزارت کشور است. به نظر من وزارت کشور بخش انتظامی و امنیتی را خیلی خوب پوشش داده است. 

این نماینده اصلاح طلب با اشاره به بخش سیاسی وزارت کشور گفت: این وزارتخانه در تنها حوزه‌ای که بهترین وضعیت را داشته معاونت سیاسی در بخش احزاب بوده که کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را مرتب تشکیل دادند و ما هم شرکت داشتیم. در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب واقعا چهارچوب‌های خوبی وجود داشت و اولین آیین‌نامه‌ای بود که به دولت برای اجرای برنامه پنج ساله در این حوره فشار می‌آورد و انتصاب‌های خوبی هم داشتند، پیگیری مسائل سیاسی و جریانات دی ماه و فشارهایی که آمد این‌ها را حل کرد.

میرزایی‌نیکو خاطرنشان کرد: به نظر من بخش عمرانی و توسعه‌ای بدترین بخش این وزارت کشور است شاید اصلا این وظایف، مربوط به این وزارتخانه هم نیست بلکه مربوط به حوزه شهرداری‌ها و شوراها است و اگر این وظایف می‌توانست در شهرداری‌ها و شوراها باشد شاید می‌توانست نتیجه بهتری بگیرد.

این عضو کمیسیون شوراها تصریح کرد: مجلس تاکنون چند سوال از وزیر کشور داشته است و وزیر کشور حتی به کمیسیون شوراها هم آمده است و به نمایندگان پاسخ داده است. برای استیضاح من فکر می‌کنم که ما روش درستی را طی نمی‌کنیم. آقای لاریجانی تاکید خوبی را داشت که اگر می‌خواهید کسی را استیضاح کنید باید پشتیبانی دو فراکسیون را داشته باشید. اینکه بیست نفر امضا می‌کنند بعد امضاها کاهش پیدا می‌کند یعنی از پایگاه استیضاح در صحن برخوردار نخواهند بود. درنتیجه این ها در استان و شهرستان خود مشکل دارند و استیضاح مطرح می‌کنند اما اگر استیضاح پایگاه داشته باشد می‌تواند به نتیجه برسد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وزیر کشور واکنشی نسبت به تذکر نمایندگان تهران داشته است یا نه گفت: وزیر کشور گفته‌اند که من حتما کار شهرداری را پیگیری می‌کنم، نگران نباشید و حکم صادر خواهد شد. /ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر