کد خبر: 55042
A

سردار قاآنی با بیان با بیان اینکه اخلاص و عمل به تکلیف و توسل به خداوند متعال ویژگی بارز شهدا است، گفت: اعتبار جمهوری اسلامی ثمره خون این شهیدان است.

به گزارش دیده بان ایران، سردارسرتیپ اسماعیل قاآنی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم نخستین یادواره ۵۲ شهید مرکز آموزشی امام رضا(ع) اظهار داشت: شهدا از زمانی که عزم و  اراده حضور در میدان نبرد را دارند در زمره مجاهدان فی سبیل الله هستند و برگه جهاد در راه خدا توسط خداوند متعال به دست آنها داده می‌شود.

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس افزود: مرتبه نهایی قرب به درگاه الهی شهادت است و شهدا این مسیر را مرحله به مرحله طی می‌کنند و در نهایت به مقصود خود می‌رسند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی مراکز آموزشی سپاه انسان‌سازی است تصریح کرد: شاید ظاهر این باشد که آموزش‌های نظامی در این مراکز ارائه می‌شود اما هدف و شانی بالاتر برای آنها متصور است.   

سردار قاآنی با اشاره به اینکه بخش مهمی از اثرگذاری شهدا بعد از شهادت آنها صورت می‌گیرد تصریح کرد: شهدا در راه خدا از همه چیز خود گذشته و بر روی افرادی که در کنار آنها هستند اثر می‌گذارند و فصل دوم زندگی آنها در واقع از این طریق آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: هم مرحله قبل از شهادت و هم دوران پس از شهادت شهدا ، باید برای ما عبرت باشد و  اعتبار جمهوری اسلامی ثمره خون این شهیدان است که تمام وجود  خود را در راه خدا قرار دادند. شهدا با تمام توان و اخلاص خود کار می‌کردند و امروز ما نیز باید در حد استطاعت خود برای نظام اسلامی انرژی بگذاریم.

سردار قاآنی افزود: بچه‌های مراکز آموزشی سپاه در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در شرایطی که کشور با شرایطی مانند فعالیت ضد انقلاب و تروریست‌‌ها روبرو بود نخستین افرادی بودند که به نبرد اعزام شدند و دارای ذهن تشکیلاتی و آموزش‌های لازم بودند.

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس گفت: عمل به تکلیف ویژگی بارز شهدا بود و ما نیز باید در مراکز آموزشی سپاه انسان‌هایی تکلیف مدار تربیت کنیم؛ توکل شهدا همواره به خداوند متعال و ائمه اطهار(ع) بود و ما نیز باید این ویژگی را در خود تقویت کنیم.

وی تصریح کرد: در واقع بسیاری از فرماندهای گردان‌های ما در اوایل جنگ مربوط به این مراکز آموزشی بودند که دارای استعداد و توانایی بالایی بودند و توانستند میدان نبرد را اداره کنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر