کد خبر: 55341
A

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از نحوه بررسی لایحه CFT در این کمیسیون انتقاد کرد و آن را خلاف آیین‌نامه‌ دانست.

 

به‌ گزارش ‌دیده بان ایران، سید حسین نقوی حسینی با استناد به ماده ۱۹۹ آیین‌نامه‌ داخلی در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی گفت‌: تذکر بر همه مسائل مقدم است. ما این جا نیامده ایم که شعار انتخاباتی بدهیم. ما می‌خواهیم برای منافع ملی کشور تصمیم گیری کنیم. شورای نگهبان حافظ اسلامیت، قانونیت و جمهوری نظام است که نظرش را درباره این لایحه صریح و آشکار بیان کرده است و مجمع تشخیص مصلحت نظام نظرش را عنوان کرده است.

وی افزود: این جا مجمع سخنرانی انتخاباتی نیست. در تصویب کاپیتولاسیون هم مقامات دولتی همین حرف‌ها و وعده‌ها را می دادند که اگر تصویب شود، آمریکا فلان کار را می‌کند. اما دیدیم چه شد در تصویب برجام همین وعده‌ها داده شد.

این عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه‌ داد: در تبصره ماده هفت این لایحه شورای نگهبان تنها ایراد گرفت که منظور از کلمه "لیست سیاه" چیست، اما کمیسیون کل این ماده را تغییر داده است. آیا این خلاف آیین‌نامه‌ نیست باید توضیح دهیم./ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر