کد خبر: 55386
A

صادق زیبا کلام در واکنش به یادداشت روزنامه شرق به دیده بان ایران گفت: در پاسخ به مطلب توهین آمیزی که روزنامه شرق علیه ام نوشته و آقای مهاجری به طعنه و شوخی گفته که مثل اینکه "مرده بنده برای دوستان روزنامه شرق بیشتر از زنده ام ارزش داره" ،خدمت مخاطبان و آقای مهاجری یک توضیح مختصر می دهم که علت توهین و دلخوری دوستان روزنامه شرق از بنده بواسطه چیست؟ یکی از مواهب فضای مجازی این بود که برای بیان آراء ام از وابستگی و تمنا به روزنامه های شرق، اعتماد، ارمان و....آزاد شدم.یکبار به یکی از سردبیران برجسته و معروف این مطبوعات که برای چندمین بار اجازه درج مطلبم را نداده بود نوشتم از نظر من، تفاوت شما با جناب حسین شریعتمداری در بر خورد تان با نویسندگان مستقل آنست که آقای شریعتمداری فیلم آزادی خواهی و تعهد به آزادی بیان را بازی نمیکند و ظاهرو باطنش یکی است. روزنامه شرق بواسطه اظهار نظرم درخصوص قتلهای زنجیره ایی عصبانی شده و هرچه از دهانش درآمده نثارم کرده که چرا گفته ام مرحوم محمدمختاری یا پوینده در سال ۷۷ چندان چهره های شناخته شده اپوزیسیونی نبودند(بنابراین واقعا این سئوال وجود دارد که چرا اینقدر مورد بغض و کینه قرار گرفتند که میبایستی بقتل می رسیدند).و این سخن بر دوستان روزنامه شرق بسیار گران آمده و آن توهین هاو تحقیر ها را موجب شده. راه دور نرویم. دلخوری آنها از بنده را بشکل دیگری هم میتوانید ملاحظه بفرمایید.واکنش رسانه ایی آنها در خرداد ماه امسال و در جریان اعطاء جایزه دفاع از آزادی بیان در آلمان باورنکردنی بود. میدانم باور نمیکنید، اما هیچکدام این روزنامه ها حتی خبر آنرا هم حاضر نشدند کار کنند.در حالیکه اگر این جایزه به یکی از"خودی ها" تعلق میگرفت......الی آخر مخاطبان من و جناب مهاجری عزیز،مستقل بودن،هزینه ایی دارد که هم به اصولگرایان بایستی بپردازی،هم به اصلاح طلبان، هم به جناب دکترحسن روحانی و صد البته هم به روزنامه وزین شرق.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ امروز روزنامه شرق در یادداشتی انتقاداتی را در خصوص عملکرد صادق زیباکلام و موضع گیری های این استاد دانشگاه داشت( متن یادداشت )  در این یادداشت روزنامه شرق با کنایه به اظهارات و مواضع زیباکلام در طی سی سال گذشته گفته بود" این طوری زندگی کرده‌ای که عاملان قتل‌های زنجیره‌ای تو را نکشتند "  این انتقاد با واکنش های متعددی در فضای رسانه ای کشور روبرو شد به طور مثال محمد مهاجری فعال رسانه ای اصول گرا در کنایه زیبا کلام گفته است" مرده زیبا کلام برای دوستان روزنامه شرق بیشتر از زنده اش ارزش دارد

 

همین  موضوع سبب شد پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران از صادق زیباکلام لبخواهد در خصوص  یادداشت انتقادی روزنامه شرق  به سوال های این پایگاه خبری پاسخ دهد ؛ 

صادق زیبا کلام در واکنش به یادداشت روزنامه شرق گفت:

 در پاسخ به مطلب توهین آمیزی  که روزنامه شرق  علیه ام نوشته و  آقای مهاجری به طعنه و شوخی گفته که مثل اینکه "مرده بنده برای دوستان روزنامه شرق بیشتر از زنده ام ارزش داره" ،خدمت مخاطبان و آقای مهاجری یک توضیح مختصر  می دهم که علت توهین و  دلخوری دوستان روزنامه شرق از بنده بواسطه چیست؟ 

یکی از مواهب فضای مجازی این بود که برای بیان آراء ام از وابستگی و تمنا به روزنامه های شرق، اعتماد، ارمان و....آزاد شدم.یکبار به یکی از سردبیران برجسته و معروف این مطبوعات که برای چندمین بار اجازه درج مطلبم را نداده بود نوشتم از نظر من، تفاوت شما با جناب حسین شریعتمداری در بر خورد تان با نویسندگان مستقل آنست که آقای شریعتمداری فیلم آزادی خواهی و تعهد به آزادی بیان  را بازی نمیکند و ظاهرو باطنش یکی است.

   روزنامه شرق بواسطه اظهار نظرم درخصوص قتلهای زنجیره ایی عصبانی شده و هرچه از دهانش درآمده نثارم  کرده که چرا گفته ام مرحوم محمدمختاری یا پوینده در سال ۷۷ چندان چهره های شناخته شده اپوزیسیونی نبودند(بنابراین واقعا این سئوال وجود دارد که چرا اینقدر مورد بغض و کینه قرار گرفتند که میبایستی بقتل می رسیدند).و این سخن بر دوستان روزنامه شرق بسیار گران آمده و آن توهین هاو تحقیر ها را موجب شده.

  راه دور نرویم. دلخوری آنها از بنده را بشکل دیگری هم میتوانید ملاحظه بفرمایید.واکنش رسانه ایی آنها در خرداد ماه امسال و در جریان اعطاء جایزه دفاع از آزادی بیان در آلمان باورنکردنی بود. میدانم باور نمیکنید، اما هیچکدام این روزنامه ها حتی خبر آنرا هم حاضر نشدند کار کنند.در حالیکه اگر این جایزه به یکی از"خودی ها" تعلق میگرفت......الی آخر

 جناب مهاجری عزیز،مستقل بودن،هزینه ایی دارد که هم به اصولگرایان بایستی بپردازی،هم به اصلاح طلبان، هم به جناب دکترحسن روحانی و صد البته هم به روزنامه وزین شرق.

ما چگونه ماشدیم

ارادتمندم

صادق زیباکلام

چهاردهم آذر ماه ۱۳۹۷

 

 

 

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر