کد خبر: 5602
A

نایب رییس فراکسیون امید مجلس تاکید دارد فراکسیون امید در مسیر همگرایی و تعامل بیشتر قدم برمی‌دارد و اینطور نیست که از بیرون پارلمان هدایت شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، محمدرضا تابش، نماینده اردکان درباره اینکه دبیر و سخنگوی شورای نگهبان هر دو به خروج مرجع نظارت بر رفتار نمایندگان از قوه مقننه تأکید دارند، آیا نظر آنها را تأیید می کنید؟ گفت: این کار اصلا امکان ندارد.

وی افزود: البته اگر نمایندگان تصویب کنند بحث دیگری است اما تا وقتی که مجلس چنین مصوبه را نگذرانده است مرجع نظارت بر رفتار نمایندگان در داخل قوه مقننه خواهد بود.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس با اشاره به ناکارآمدی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان یادآور شد: این ضعف و نقیصه را قبول دارم و باید رفع شود. معتقدم باید از اول در گزینش اعضای هیأت نظارت دقت بیشتری می کردیم و یک کاری که می توانست تعامل بین فراکسیون امید و فراکسیون ولایت را رقم بزند اینجا بود متأسفانه عجله کاری شد.

وی ادامه داد: اعضای فعلی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، افراد خوبی هستند اما باید کسانی در آن هیأت عضو شوند که دارای سبقه ملی باشند. اگر چنین افرادی در ترکیب هیأت نظارت قرار می گرفتند این هیأت می توانست کارآمدتر عمل کند.

نماینده مردم اردکان در مجلس دهم اظهار کرد: باید در انتخاب اعضای هیأت نظارت یک کار اجماعی بین فراکسیونی انجام شود. یعنی این طور نباشد که اگر کسی نصف به علاوه یک آرا را کسب کرد عضو هیأت نظارت شود و راه را بر افراد با صلاحیت بیشتر ببندد.

وی درباره کمک گرفتن فراکسیون امید از بیرون مجلس برای تقویت سازمان تشکیلاتی خود اظهار کرد: ما با بیرون مجلس خیلی کاری نداریم البته افراد بیرون مجلس محترم هستند ولی در هر صورت ما خودمان تصمیم می گیریم و از بیرون هدایت نمی شویم. یکی از دلایل توفیق فراکسیون امید همگرایی، تعامل، نظم و تشکیل مرتب جلسات است خود آقای دکتر عارف نیز در این زمینه نقش آفرینی می کند.

تابش اضافه کرد: به نظرم تازه مجلس دارد جا می افتد ضمن آنکه خود دوستان هم به این نتیجه رسیدند که در سایه یک کار تشکیلاتی و منسجم است که می توانیم اهدافمان را پی بگیریم.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس درباره صحبت حدادعادل که گفته بود اصلاح طلبان از ما می ترسند یادآور شد: به ما می آید که از کسی بترسیم.

منبع: خبرانلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر