کد خبر: 5605
A

رئیس فراکسیون امید می‌گوید: با رفتار خودمان رقبا را متقاعد می‌کنیم که در مسیر اخلاق و عقلانیت قرار بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید  با بیان اینکه پیام رای اعتماد به وزرای آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و ارشاد، همراهی دولت و مجلس است، گفت: فراکسیون امید با بررسی هایی که بر روی برنامه های وزرا و ویژگی های آنان انجام داد به این جمع‌بندی رسید که باید به هر سه نفر رأی دهیم.

عارف با اشاره به نقش محوری فراکسیون امید در رای اعتماد به وزرا، به مطالبات از کابینه جدید اشاره کرد و ادامه داد: توجه به مطالبات مردم به ویژه اقتصاد و اشتغال امروز مهمترین مسأله ما است که امیدواریم دولت با ترمیمی که در کابینه انجام داد به اشتغال جوانان و معیشت مردم بپردازد. در بخش هایی که وزرا از مجلس رای گرفته و انتخاب شدند مطالباتی وجود دارد به ویژه مطالبات دیرینه معلمان، هنرمندان و اصحاب رسانه که در شرایط جدید و با وزرای جدید باید جدی تر دنبال شود.

این نماینده مجلس افزود: یکی از مهمترین موضوعات در بخش اشتغال، مسأله توریسم است که به نظر می رسد سهم بالایی در صنعت گردشگری داشته باشد و با وزیر جدید به طور جدی پیگیری شود.

رئیس فر اکسیون امید در ادامه با اشاره به اتهام زنی ها در جلسه رای اعتماد به وزرا، خاطرنشان کرد: اتهام زنی ها بد اخلاقی است و مردم هم پاسخ می دهند و بارها و بارها هم دیده اند که مردم پاسخ دادند و حتی نمایندگان نیز در جلسه رای اعتماد به وزرا پاسخ افرادی که اتهام زدند را دادند.

وی افزود: البته مبنای ما این است که در این مسیر قرار نگیریم و اگر لازم شد جواب بدهیم که چند مورد جواب داده شد. موارد دیگر هم که ارزش پاسخ گویی نداشت به آن نپرداختیم.

عارف تصریح کرد: در خصوص اتهامات مطرح شده قصد شکایت به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان را نداریم و با رفتار خودمان رقبا را متقاعد می کنیم که در مسیر اخلاق و عقلانیت قرار بگیرند.

این نماینده مجلس اظهارداشت: در مجلس شعار، انسجام، هماهنگی و همدلی و ائتلاف بوده و می خواهیم یک فضای عقلانیت را بر مجلس حاکم کنیم و در عین حال در بحث های کارشناسی هم طبیعتا اختلاف نظر وجود دارد. این مسیری است که ما ترسیم کرده ایم و در همین مسیر هم جلو می رویم و امیدوارم جریان رقیب ما هم در این مسیر قرار بگیرد.

عارف همچنین در خصوص تعیین معیارهای رجال سیاسی برای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: بگذارید شورای نگهبان پیشنهاد بدهند و اگر نظر خواستند ما هم نظرمان را اعلام می کنیم، مرجع نهایی شورای نگهبان است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر