کد خبر: 5608
A

استاندار خوزستان گفت: دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان هفته آینده به منظور افتتاح چند طرح بزرگ و نیز کلنگ زنی چند طرح دیگر به استان خوزستان سفر می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، غلامرضا شریعتی روز دوشنبه در گفت وگو با  ایرنا اظهار کرد: رئیس جمهوری روز یکشنبه 23 آبان ماه در سفری یک روزه چند طرح نفتی و مهم استان خوزستان را افتتاح خواهد کرد.

وی افزود: افتتاح سه فاز در میدان نفتی یاد آوران شمالی به ظرفیت استخراج 200 هزار بشکه در روز ، مرکز CDC راه آهن تهران- اهواز با حجم سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریال، کارخانه روغن کشی خلیج فارس در بندر امام با حجم سرمایه گذاری 6 هزار میلیارد ریال ، طرح آبرسانی به دشت آزادگان و هویزه در قالب طرح غدیر، پایانه مرزی شلمچه با حجم سرمایه گذاری 276 میلیارد ریال و نیز افتتاح سه فاز پتروشیمی در مجتمع های پتروشیمی 'تخت جمشید'، 'کارون' و 'فجر 2' از جمله طرح هائی است که در این سفر افتتاح خواهد شد.

وی گفت: کلنگ زنی پالایشگاه جدید آبادان و چندین طرح مهم دیگر نیز به رئیس جمهوری پیشنهاد شده که در صورت موافقت وی در این سفر عملیات اجرائی آن آغاز خواهد شد.
وی در خصوص طرح پالایشگاه جدید آبادان گفت: این طرح به تصویب شورای عالی اقتصاد رسیده که احداث کامل آن از زمان آغاز عملیات اجرائی تا پایان طرح به یک بازه زمانی پنج ساله نیاز دارد که با افتتاح آن بیش از 10 هزار نفر از بیکاران جذب این پالایشگاه می شوند و سپس پالایشگاه قبلی به موزه تبدیل خواهد شد.

وی گفت: برای اجرای این طرح 1.7 میلیارد دلار فاینانس و 1.3 میلیارد دلار اعتبار داخلی تصویب شده است و تا پایان امسال نیز 1.7 میلیارد دلار دیگر اعتبار داخلی برای آن تصویب خواهد شد.
استاندار خوزستان در خصوص مرکز دیجیتالی CDC راه آهن نیز گفت: با افتتاح این طرح تمامی مدیریتهای قطارهای تهران جنوب از طریق استان خوزستان انجام خواهد شد و مشکلات پیشین با افتتاح این طرح برطرف خواهد شد.

دکتر روحانی رئیس جمهوری کشورمان اولین سفر استانی خود را در تاریخ 25 دی ماه 1392به استان خوزستان انجام داد و در جریان این سفر ضمن دیدار با مردم چندین طرح را افتتاح یا کلنگ زنی کرد.

استان خوزستان از قطبهای اقتصادی بخصوص در زمینه نفت در جنوب غربی ایران واقع شده است که بیش از 600 کیلومتر مرز آبی و خاکی با کشور عراق دارد.

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر