کد خبر: 56782
A

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شواهد بیانگر آن است که امروز تحولات جهان به نفع آمریکا نیست.

به گزارش دیده بان ایران، سید محمد حسینی شامگاه چهارشنبه در همایش بزرگ بصیرت که در مسجدالرضا(ع)شهرستان کرج برگزار شد، افزود: امروز سناتورهای آمریکایی حتی این موضوع را تائید می کنند و به رئیس جمهوری این کشور هشدار داده اند.
وی گفت: اکنون موضوع استیضاح ترامپ مطرح است و همین امر باعث شده که اختلافات زیادی در آمریکا به وجود آید.
حسینی اظهار داشت: تحولات جهانی طوری رقم می خورد که فرش را از زیر پای ترامپ می کشد و آمریکا با مشکلات زیادی روبه‌رو شده است.
وی گفت: آل سعود در حال اجرای سیاست‌ها و خواسته‌های آمریکا در منطقه است و با این حجم صادرات نفت با مشکلات فراوانی مواجه است.
حسینی افزود: رژیم صهیونیستی نیز در زمان حاضر شرایط مناسبی ندارد و برای اولین بار است که بین ارتش و دولت اسرائیل شکاف جدی وجود دارد و ‌نتانیاهو توانایی مقابله با مبارزان فلسطینی را ندارد.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از ژنرال‌های اسرائیلی گفته است که سال‌ها پیش اراده کردیم و توانستیم کشورهای عربی را شکست دهیم اما امروز نمی‌توانیم نوار غزه را
تصرف کنیم .
وی با اشاره به فتنه سال 88 اظهار داشت: عناصر مختلف را از سراسر کشور به مرکز شهر کشاندند و از نفوذی های امنیتی و انتظامی برای 2 دستگی و 2 قطبی در کشور استفاده کردند.
حسینی افزود: برخی از فضای سایبری برای انقلاب مخملی و رنگینی استفاده کردند و به افرادی آموزش دادند.
وی اظهار داشت: در انتخابات سال 88 بیش از 40 میلیون نفر یعنی 85 درصد مردم شرکت کردند که این حیثیت و اعتبار برای نظام مقدس اسلامی بود که مردم با جمهوری اسلامی پیوند دارند لیکن برخی آن را به آشوب مبدل ساختند.
حسینی گفت: تحریم ها و فتنه 88 خسارت زیادی به کشور وارد کرد که با هوشیاری مردم و درایت رهبری این فتنه خنثی شد.
وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز ملت ایران روحیه استکبار ستیزی را حفظ کرده و به آن پایبند است.
حسینی بیان کرد: برخی افراطیون داخل چهره آمریکا را در داخل بزک می‌کنند اما باید بدانند که آمریکا برجام را نادیده گرفت.
وی افزود: امروز غرب دست از فتنه‌انگیری بر نمی دارد که طبق فرمایش مقام معظم رهبری دشمنان در حال توطئه‌های جدید و برنامه ریزی برای براندازی نظام هستند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر