کد خبر: 5683
A
استاندار کردستان در گفت و گو با دیده بان ایران:

زاهدی با بیان اینکه در استان کردستان 7هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام داشتیم که به اتمام رساندن انها واقع کار بسیار سختی است، ادامه داد: در سال 95 یک جهشی در حوزه تکمیل راه های اصلی استان صورت گرفته و مردم هم شاهد این تحولات هستند.

عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیلی و خبری دیده بان ایران اظهار داشت: ما در استان کردستان با مشکلات فراوانی که از دولت گذشته برجای مانده بود، مواجهه هستیم.

 

وی با بیان اینکه  در استان کردستان  7هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام داشتیم که به اتمام رساندن انها واقع کار بسیار سختی است، ادامه داد: در سال 95 یک جهشی در حوزه تکمیل راه های اصلی استان صورت گرفته و مردم هم شاهد این تحولات هستند.

استاندار کردستان  با اشاره به مشکلات این استان ، خاطرنشان کرد: میزان بارندگی در استان کردستان دو برابر میزان بارندگی در کشور است اما یک مشکلی که وجود دارد آن است که عمده بارندگی درقسمت غرب استان است اما مزارع کشاورزی ما در شرق استان است بنابراین تامین آب این مزارع مشکل است. 

استاندار کردستان افزود: بنابراین انتقال این اب ها هزینه و زمان بر است که طی سه سال گذشته هزار و 700 میلیارد تومان برای تامین و انتقال اب سرمایه گذاری شده است که امسال بیش از 700میلیارد تومان هم در این مسیر هزینه خواهد شد.

زاهدی گفت: در حوزه گردشگری نیز کارهای خوبی را آغاز کرده و هم به پایان رسانده ایم، از جمله اینکه هتل 5ستاره  اورامان را بازسازی کرده و فعال شد و همچنین یک هتل 5ستاره در شهر سنندج راه اندازی شده و همچنین یک هتل 5 ستاره دیگری در سقز به زودی راه اندازی میشود .

وی ادامه داد: در بحث گردشگری علاوه بر ساخت هتل به بحث بوم گردی هم توجه کرده ایم تا خانه های قدیمی را به مهمان پذیر تبدیل کنیم.

زاهدی افزود: از ظرفیت های دیگر استان می توان به ظرفیت معادن آن اشاره کرد که قبل از حضور دولت در استان کل معادن استان به صورت خام فروشی بهره برداری می شد که ما از ابتدای ورودمان و با هماهنگی وزارت صنعت و معدن قرار شد که دیگر هیچ معدنی خام فروشی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی نیز توجه جدی صورت گرفته است، گفت: مطالباتی را مردم در رابطه با اجرای اصل 15 قانون اساسی داشتند که خوشبختانه به تدریج عملی شده است.

زاهدی تصریح کرد: استان کردستان هم همانند استان های دیگر در کشور بسیاری بخش عمده ای از واحدهای تولیدی اش تعطیل بود که کارگروه رفع موانع تولید تشکیل شد که تعدادی از این واحدها مشکلاتشان حل شد. 

استاندار کردستان با اشاره به اوضاع معیشتی مردم در استان کردستان، تصریح کرد: زمانی که وارد استان کردستان شدم درامد سرانه مردم حدود 45 در صد میانگین کشور بود اما الان 52 درصد است که باز هم این مقدار کم است اما با توجه دولت به این استان فکر میکنم وضعیت بهتری در پیش خواهیم داشت.

زاهدی گفت:  در استان کردستان بحث تجارت بسیار جدی است که مرز باشماق سالانه حدود 6 هزار میلیارد دلار ترانزیت کالا دارد و چیزی حدود 500 میلیارد دلار صادرات دارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر