کد خبر: 56904
A

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی جزئیات جلسه نمایندگان با لاریجانی درباره طرح استیضاح حجتی وزیر کشاورزی را تشریح کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ جلال محمودزاده، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از جلسه امروز (شنبه 8 دی) 20 تن از نمایندگان متقاضی استیضاح محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی با لاریجانی رئیس مجلس خبر داد و گفت: این جلسه با حضور وزیر جهاد کشاورزی و معاونانش برای بررسی محور‌های استیضاح وزیر تشکیل شده بود.

وی گفت: محور‌های استیضاح وزیر درباره قیمت خرید تضمینی گندم، امهال وام‌های کشاورزی، صادرات محصولات مازاد کشاورزش مانند گوجه‌فرنگی و سیب زمینی و همچنین عدم اجرای برخی از مصوبات برنامه ششم توسعه مانند احیای قنوات و... از جمله محور‌های استیضاح وزیر بود.

نایب رئیس کمسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: وزیر قول مساعد داد تا محور‌های استیضاح را حل و فصل کند.

محمودزاده به اظهارات لاریجانی در این جلسه اشاره کرد و گفت: رئیس مجلس اعلام کرد محور‌های مطرح شده از سوی متقاضیان به حق و قابل قبول است و باید حل شود.

نماینده مهاباد در مجلس در همین راستا ادامه داد: آقای لاریجانی به وزیر هم توصیه کرد که در راستای حل محورهای استیضاح نمایندگان تلاش کند و اگر نیازی به کمک مجلس باشد، مجلس همراهی می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تأکید کرد: با توجه به اینکه طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی اعلام وصول شده، طبق آئین‌نامه داخلی پارلمان استیضاح، زمانی از دستورکار خارج می‌شود که همه متقاضیان امضا‌های خود را پس بگیرند؛ در غیر این صورت اگر تنها یک نفر هم باقی مانده باشد، طرح استیضاح فردا در صحن  علنی بررسی می‌شود./ تسنیم

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر