کد خبر: 56954
A
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

اردشیر نوریان: CFT در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد و باید به‌زودی رسیدگی کنند. به نظر می‌رسد مجمع تشخیص مصلحت نظام با توجه به مصالح امنیتی و دفاعی کشور به موضوعات جاری نظر مجلس را تأیید کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ اردشیر نوریان نماینده شهرکرد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در  در خصوص سرنوشت لایحه مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT)، گفت: با توجه به نظریه تکمیلی مجلس شورای اسلامی از مجموع ۲۲ مورد ایرادی که شورای نگهبان گرفته بود حدودی نیمی از آن برطرف و به شورای نگهبان ارسال شد و نیمی دیگر با اصرار نمایندگان مجلس بر نظر قبلی خود به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد.

او ادامه داد: CFT در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد و باید به‌زودی رسیدگی کنند. به نظر می‌رسد مجمع تشخیص مصلحت نظام با توجه به مصالح امنیتی و دفاعی کشور به موضوعات جاری نظر مجلس را تأیید کند.

این نماینده مجلس با توجه به موج انتقادات به CFT، تاکید کرد: هر طرح و لایحه‌ای که بخواهد در مجلس به قانون تبدیل شود موافقان و مخالفانی دارد. هر چه طرح یا لایحه مهم‌تر باشد شدت و حدت مخالفان و موافقان هم بیشتر می‌شود. CFT از ابتدا موافقان و مخالفان جدی و پر پا قرصی داشت. طبیعتاً تا زمانی که این پروسه به قطعیت نرسد و مراحل نهایی کار انجام شود و مجمع تشخیص مصلحت آن را تأیید نکند، موج موافقت‌ها و مخالفت‌ها ادامه دارد و امر طبیعی است و نگرانی ندارد.

نوریان در پاسخ به این سؤال که عدم‌تأیید CFT چه خطراتی برای کشور متصور است؟ گفت: بحث‌های متعددی شده است به نظر می‌رسد باید منتظر ماند تا نتیجه تصویب آن را دید./ اعتماد انلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر