کد خبر: 5698
A

نظرسنجی منتشر شده در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نشان داد که باراک اوباما پایگاه مردمی‌اش را پس از 8 سال حفظ کرده و همچنان در میان آمریکایی‌ها از مقبولیت برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، به نوشته روزنامه تلگراف، نظرسنجی گالوپ نشان داد 56 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا را محبوب می‌دانند؛ آماری که نسبت به نظرسنجی ژوئن سال گذشته میلادی که همزمان با آغاز رقابت‌های انتخاباتی صورت گرفت، 12 درصد افزایش داشته است.

با این حال این آمار از رکورد اوباما در شش ماه نخست ریاست جمهوری‌اش در سال 2008 میلادی که برابر  با60  درصد بود، تنها چهار درصد کمتر است.

همزمان با سفرهای اوباما به سراسر آمریکا برای سخنرانی در حمایت از نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، هیلاری کلنیتون امیدوار است محبوبیت اوباما که  بالاتر از محبوبیت وی است در کسب آرای مردمی به کمک وی بیاید.

اوباما در کمپین طرفداران کلینتون در ایالت میشیگان گفت: از شما می‌خواهم کاری را که برای من انجام دادید، در حق هیلاری نیز انجام دهید. شما این فرصت را دارید که سیاستی ناهنجار، تفرقه‌ آمیز و نامطلوب را رد کنید؛ سیاستی که ما را دچار پسرفت خواهد کرد. شما این فرصت را دارید که اولین رئیس جمهور زن آمریکا را انتخاب  کنید.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید گفت: فکر می‌کنم ارزیابی عمومی از شخصیت و محبوبیت اوباما چیزی است که حتی در دشوارترین لحظات نیز پایدار بوده است.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر