کد خبر: 5712
A
بر اساس آمار اولیه منتشر شده از رای‌دهندگان؛

آمار‌های منتشر شده از رای‌دهندگان حاکی از آن است که زنان و جوانان به نامزد دموکرات‌ها و مرد‌ها و میان‌سال‌ها به نامزد جمهوری‌خواه رای داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، به نقل از سی‌ان‌ان، آمار منتشر شده از حضور رای‌دهندگان و تقسیم‌بندی آن‌ها از منظر جنسیت و سن به شرح زیر است.

از میان رای‌دهندگان مرد که ۴۷ درصد از کل جامعه آماری این گزارش را شامل‌ می‌شدند، حدود ۴۱ درصد به «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات، ۵۰ درصد به «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواه و ۹ درصد نیز به نامزد‌های دیگر رای‌داده یا پاسخی نداده‌اند. از میان زنان که ۵۳ درصد از جامعه آماری بوده‌اند، حدود ۵۴ درصد به کلینتون، ۴۰ درصد به ترامپ و شش درصد نیز یا پاسخ نداده‌اند یا به نامزد‌های دیگر رای داده‌اند. می‌توان گفت که اکثریت مردان به ترامپ و اکثریت زنان نیز به کلینتون رای داده‌اند.

از منظر سن، حدود ۱۹ درصد از شرکت‌کنندگان بین ۱۸ تا ۲۹ سال سن داشته‌اند. از این میان ۵۴ درصد به کلینتون، ۳۷ درصد به ترامپ و ۹ درصد به دیگر نامزد‌ها رای داده‌اند. در میان ۳۰ تا ۴۴ ساله‌ها که ۲۵ درصد دیگر از این گروه را تشکیل داده‌اند، حدود ۵۰ درصد به کلینتون و ۴۲ درصد نیز به ترامپ رای داده‌اند. هشت درصد دیگر نیز به نامزد دیگری رای داده‌اند. از میان ۴۵ تا ۶۴ ساله‌ها که حدود ۴۰ درصد بوده‌اند، ۴۴ درصد به کلینتون، ۵۳ درصد به ترامپ و سه درصد نیز به نامزد سوم رای‌ داده‌اند یا اصلا رای نداده‌اند. کسانی که ۶۵ سال یا بیشتر سن داشته‌اند که شامل ۱۶ درصد از این گروه می‌شدند، ۴۵ درصد به کلینتون، ‌۵۲ درصد به ترامپ و سه درصد نیز به نامزد احزاب دیگر رای داده‌اند. به طور کلی می‌توان گفت که جوانان به کلینتون و مسن‌تر‌ها به ترامپ رای داده‌اند.

حدود ۲۳ هزار و ۵۸۳ نفر شامل این جامعه آماری می‌شوند.

منبع: ایلنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر