کد خبر: 57195
A

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: وزیر بهداشت استعفایش را تقدیم‌ رئیس‌جمهور کرده است ولی از آنجایی که رئیس‌جمهور، قاضی‌زاده هاشمی را مدیر لایقی می‌دانند، تاکنون مقاومت کرده و استعفای ایشان را نپذیرفته است تا با رایزنی، مشکل حل شود.

به گزارش دیده بان ایران، سید محمود واعظی ظهر امروز در پایان نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران درخصوص استعفای وزیر بهداشت گفت: قاضی‌زاده هاشمی از وزرای بسیار موفق و خوب ما هم در دولت یازدهم و هم در دولت دوازدهم بوده و هستند. 

وی با بیان اینکه قاضی‌زاه هاشمی موفقیت‌های خوبی داشته و بیمارستان‌ها و طرح‌های خوبی را اجرا کرده است، اظهار داشت: از همه مهمتر، طرح تحول سلامت است که به خوبی توسط آقای هاشمی پیش برده شده است. وزارت بهداشت، وزارتخانه مهم و حساسی است و مدیریت آن نیازمند مدیریت و بودجه است. 

سرپرست نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه آنچه رخ داده اختلاف‌نظری است که قاضی‌زاده هاشمی نسبت به بودجه داشتند، تصریح کرد: وزیر بهداشت استعفایش را تقدیم‌ رئیس‌جمهور کرده است ولی از آنجایی که رئیس‌جمهور، قاضی‌زاده هاشمی را مدیر لایقی می‌دانند، تاکنون مقاومت کرده و استعفای ایشان را نپذیرفته است تا با رایزنی، مشکل حل شود. 

واعظی با بیان اینکه مسئله امروز ما با گذشته متفاوت است، خاطرنشان کرد: به دلیل جنگ اقتصادی، سازمان برنامه و بودجه از نظر بستن بودجه با محدودیت‌هایی روبه‌رو است و امیدواریم با گفت‌وگوهایی که انجام می‌شود این مسئله تا امروز حل شود. 

وی ادامه داد: ما قاضی‌زاده هاشمی را سرمایه دولت می‌دانیم و کارها و اقدامات ایشان را تکریم کرده و آن را قدر می‌دانیم. امیدواریم ایشان همراه دولت باشند و اگر به هر دلیلی از دولت جدا شدند، ایشان را از سرمایه‌های خود می‌دانیم ولی بنای آقای رئیس‌جمهور حفظ ایشان است. 

ادامه دارد... 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر