کد خبر: 5738
A

روزنامه ایندیپندنت نوشت: حالا که ترامپ رئیس جمهوری شده، چگونه آمریکایی کشورشان را کنند و به جای دیگری بروند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، این روزنامه انگلیسی در تفسیری که به نظر می رسد پیش از روشن شدن برتری چشمگیر آرای الکترال دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در 42 ایالت از 50 ایالت و قوت گرفتن امکان پیروزی وی و تنها بر اساس نتایج نظرسنجی های پیش از انتخابات به سود ترامپ باشد، افزود: بشکل فزاینده ای به نظر می رسد که «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان در انتخابات پیروز خواهد شد و چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا خواهد شد.
وی در همه نظرسنجی ها عملکرد بهتری داشته و باعث شگفتی شده است و اکنون می تواند کنترل زرادخانه هسته ای کشورش را بر عهده داشته باشد.
از دیدگاه بسیاری اکنون بهترین زمان برای فرار کردن از «سرزمین آزادی» است.
نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد 28 درصد آمریکایی ها ترک آمریکا و عزیمت به کشوری مانند کانادا را در صورت پیروزی ترامپ مد نظر دارند.
ایندیپندنت آنگاه (به طنز) سفر به مکزیک را با توجه به سقوط ارزش پزو (ارز این کشور) در نتیجه پیروزی ترامپ و پایین آمدن آرای کلینتون توصیه کرده و سفر به این کشور را برای مهاجران احتمالی از آمریکا مقرون به صرفه ارزیابی کرده است.
این روزنامه همچنین پیشنهاد سفر به اروپا از جمله انگلیس را داده و نوشت استرالیا نیز تنها کشوری است که میزبان تعداد بیشتری از مهاجران آمریکایی بوده است.
به گزارش ایرنا، با پایان زمان رای گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و روشن شدن نتایج 42 ایالت، رسانه های جهان گزارش دادند ترامپ با 244 رای الکترال بر کلینتون با 215 رای الکترال برتری دارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر