کد خبر: 57431
A

وزیر آموزش و پرورش از اختصاص ردیف مستقل در لایحه بودجه 98 برای اجرای رتبه بندی معلمان خبرداد و گفت: امروز با افتخار می گویم بعد از پنج سال که موضوع رتبه بندی مطرح بوده به مرحله عملیاتی شدن و آغاز رتبه بندی نزدیک می شویم.

به گزارش دیده بان ایران، «سید محمد بطحایی» در ادامه جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس به سوال حسن کامران نماینده مردم اصفهان درباره اقدام این وزارتخانه برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان و استقرار نظام پرداخت ها بر اساس تخصص ها و شایستگی ها پاسخ داد.
وزیر آموزش و پرورش اظهارداشت: پیگیری های نمایندگان در حصول این موضوع نتیجه بسیار موثری داشت به طوری که امروز با افتخار می گوییم بعد از پنج سال که موضوع رتبه بندی مطرح بوده خوشبختانه به مرحله عملیاتی شدن و آغاز رتبه بندی نزدیک می شویم.
وی یادآور شد: یکی از مهم ترین آثار رتبه بندی بر ارتقای کیفیت نظام آموزش و پرورش است، ما زمانی که صحبت از رتبه بندی می کنیم منظور ارتقای شایستگی ها و توانمندی های نیروی انسانی در این وزارتخانه به عنوان مهم ترین رکن تحول در نظام آموزش و پرورش است.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: رتبه بندی می تواند این زمینه و فضای مناسب را برای ارتقای کیفیت فراهم کند، البته در سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه نظام آموزش و پرورش هم این موضوع بارها مورد تاکید قرار گرفته است
بطحایی تصریح کرد: رتبه بندی معلمان بعد از آن که لایحه آن آماده و به دولت فرستاده شد با عنایتی که رییس جمهوری به این موضوع داشت و همکاری مجدانه ای که سازمان برنامه و بودجه انجام داد، سرانجام در لایحه بودجه 98 ردیف مستقلی برای آن پیش بینی شده است.
وی افزود: این اختصاص ردیف مستقل در لایحه بودجه سال آتی مهم ترین گامی بود که برای این موضوع می توان برداشت و این اطمینان خاطر را پیدا کرد که بعد از سال ها رتبه بندی معلمان وارد مرحله عملیاتی خود می شود.
وی اظهار امیدواری کرد اگر بضاعت و مقدورات اجازه دهد و عنایب نمایندگان برای غنی شدن آن ردیف انجام شود، رتبه بندی معلمان نهایی می شود. /ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر