کد خبر: 57635
A

آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید گفت: باید پست های کلیدی به افراد با ایمان، انقلابی، متعهد و معتقد به اسلام و ارزش‌های اخلاقی واگذار شود، تا موجب پیشرفت نظام، دین و انقلاب شوند.

به گزارش دیده بان ایران؛ وی روز سه شنبه در دیدار مسئولان گزینش استان قم اظهار کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی، بعضی از منصب ها، جزو کلید ترین مسئولیت هاست که از جمله آن قوه مقننه و مجریه است، در این منصب ها افراد شایسته، متعهد و انقلابی قرار گیرند.

وی در ادامه گفت: گزینش کارمندان از مسئولیت های بسیار سنگین و حساس است و نباید در این عرصه کوتاهی صورت گیرد.

آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: اگر کوتاهی در گزینش افراد انجام شود، خسارت جبران ناپذیری به جامعه و نظام وارد می شود، همان طور که در صدر اسلام این مساله باعث خسارت های جبران ناپذیری شد و در ادامه جهاد با دشمنان مشکلاتی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه گزینش نشدن صحیح افراد موجب فساد جامعه می شود، تصریح کرد: اگر افراد نالایقی وارد ارگان ها شوند، خسارت های آن نصیب جامعه می شود.

وی گفت: در گزینش افراد از کسانی استفاده شود که شایسته تر هستند. نباید در گزینش افراد روابط مقدم بر ضوابط شود.

این مرجع تقلید افزود: اگر افراد شایسته به دنبال کار هستند این افراد را بر دیگران در واگذاری پست ها و منصب ها، مقدم بدارید، ولی گاهی شنیده می شود، با تلفن فرد شایسته را جابجا می کنند و نالایقان را جایگزین می کنند./ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر