کد خبر: 5764
A
اولین واکنش سازمان انرژی اتمی ایران به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت و گو با خبرنگار دیده بان ایران با اشاره به انتخابات امریکا و تاثیر ان بر سرنوست برجام گفت: ما برای هر شرایطی آماده بوده و هستیم و یکی از این شرایط هم انتخاب آقای ترامپ بوده است.

کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت و گو با خبرنگار دیده بان ایران با اشاره به انتخابات امریکا و تاثیر ان بر سرنوست برجام گفت: ما برای هر شرایطی آماده بوده و هستیم و یکی از این شرایط هم انتخاب آقای ترامپ بوده است.

وی ادامه داد: ما معتقدیم هر حکومتی چه در آمریکا و چه در هر یک از کشورهای 1+5 بخواهند عاقلانه فکر کنند باید برجام را ادامه دهند چرا که زمینه‌های همکاری زیادی وجود دارد که باید آنها را به کار انداخت.

کمالوندی با بیان اینکه ما از قبل برای هر شرایطی خود را آماده کرده‌ایم افزود: البته تصمیم‌گیرنده سازمان انرژی اتمی نیست بلکه مسئولان عالی کشور، مقام معظم رهبری، رییس‌جمهور و نمایندگان مجلس در این رابطه تصمیم‌گیرنده هستند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این پرسش که اگر ترامپ به هر دلیل تصمیم به پاره کردن و یا مذاکرات مجدد در رابطه با موضوع هسته‌ای ایران بگیرد با بیان اینکه اظهارات کاندیداهای ریاست جمهوری در زمان انتخابات و تبلیغات متفاوت از اظهارات و مواضعی است که بعد از انتخاب اتخاذ می‌کنند، گفت:  بنابراین در یک جمع‌بندی مواضع رییس‌جمهور جدید آمریکا چندان متفاوت از رییس‌جمهور قبلی درباره مسائل کلان سیاست خارجی نخواهد بود.


 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

ارسال نظر