کد خبر: 57690
A

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران به تنهایی قادر به پرداخت بیمه درمانی ایثارگران نیست.

به گزارش دیده بان ایران؛ «محمدباقر نوبخت» در جلسه علنی امروز - چهارشنبه - مجلس در مخالفت با طرح اصلاح ماده (13) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران افزود: هدف از ارائه این طرح از سوی نمایندگان رفع مشکل بیمه تکمیلی خانواده ایثارگران است که اگر رفع این مشکل با چند اصلاح جزئی میسر بود، قطعا دولت از این طرح استقبال می‌کرد.
وی ادامه داد: در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران دولت باید تمامی هزینه‌های درمانی خانواده شاهد، ایثارگران و جانبازان را تأمین کند و هر ساله در قانون بودجه اعتبارات این امر لحاظ شود.
رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: بر اساس تبصره (1) ماده (13) این قانون تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف هستند که از محل اعتبارات خود نسبت به تأمین هزینه‌های بیمه تکمیلی ایثارگران اقدام کنند.
نوبخت ضمن مخالفت با این طرح اظهار داشت: اگر ارائه خدمات بیمه تکمیلی به ایثارگران از سوی هر دستگاهی به صورت مجزا انجام شود، کیفیت ارائه خدمات بهتر خواهد بود، در شرایط موجود، بنیاد شهید و امور ایثارگران به تنهایی نمی‌تواند خدمات مناسب در این زمینه را به خانواده ایثارگران ارائه کند.
به گزارش ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با طرح اصلاح ماده 13 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران موافقت کردند که بر اساس آن، خدمات بهداشتی و بیمه تکمیلی آزادگان، جانبازان، ایثارگران شاغل و غیر شاغل، بازنشسته و والدین، همسران و فرزندان شهدا و افراد تحت تکفل آنان با تصویب مجلس به بنیاد شهید و امور ایثارگران واگذار شد.
پیش از این خدمات بهداشتی و بیمه تکمیلی این افراد در اختیار دستگاه ها و وزارتخانه هایی بود که در آن مشغول به کار بودند که از این پس بنا شد که تمامی این خدمات از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر