کد خبر: 57708
A

یک عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: تحصن و تجمع راه‌حل خوبی برای گرفتن حق و حقوق و اجرای عدالت نیست.

به گزارش دیده بان ایران، محمد بیرانوندی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس خطاب به رئیس جمهور متذکر شد: جوانان غیرتمند لُر، آریوبرزن‌های ایران در حمایت از حضرتعالی قلعه فلک‌افلاک را گواه گرفتند و فریادتان زدند تا در گاه نیاز به فریادشان برسید، حالا همان جوانان می‌خواهند تا با سفر به لرستان و تشکیل کارگروه ویژه متشکل از وزرا و کارشناسان، به درد بیکاری ناشی از کم لطفی دولت‌های مختلف گذشته رسیدگی کنید.

وی ادامه داد: این جوانان امیدوارانه درس خواندند تا شغل بیابند و ازدواج کنند و خوب زندگی کنند ولی کاری پیدا نکردند و سوختند. اینک ناامید از یافتن شغل در میانه راه ایستاده‌اند و تدبیر دولت تدبیر و امید را می‌خواهند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تحصن را راه خوبی برای گرفتن حقوق و اجرای عدالت ندانست و خطاب به وزیر نیرو متذکر شد: بارها به سمع‌تان رسانده شد که استان لرستان یکی از پنج استان پرآب کشور است که میانگین کشت‌های آبی آن نصف میانگین کشور است با قید فوریت و پیش از آن که دیر شود با تشکیل جلسه کمیته فنی به این خواسته مردم استان رسیدگی کنید.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس با اشاره به لایحه بودجه ۹۸، گفت: در آستانه بررسی لایحه بودجه در مجلس از دولتمردان و اعضای کمیسیون تلفیق می‌خواهم معلمان را دریابند و بودجه لازم برای اجرای کامل قانون نظام رتبه‌بندی معلمان را به طور کامل اجرا کنند همچنین می‌خواهم به بودجه اجرای قانون استخدام نیروهای حق‌التدریس توجه شود.

بیرانوندی در تذکری به شریعتمداری متذکر شد: بازنشستگان کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی، شناسنامه و هویت اداری و کارگری این مملکت هستند روا نیست در مسیر پرسنگلاخ زندگی، بی‌کس و بی‌پناه رهایشان کنیم. از دولت و مجلس انتظار دارم برای اجرای طرح همسان‌سازی دستمزدهای این قشر نیز کمک شود./ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر