کد خبر: 5789
A
سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گو با دیده بان ایران؛

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در مورد اینکه اگر رئیس جمهور جدید امریکا بخواهد برجام را نقض کند، واکنش ایران چه خواهد بود، تصریح کرد: ما تا آنجایی بر تعهدات خودمان پایبند هستیم که طرف مقابل هم پایبند باشد اما اگر روزی احساس کنیم که برجام نقض می شود قطعا مسئولیت هم از دوش ما برداشته خواهد شد و ما هم متناسب با وضعیت به وجود آمده تصمیماتی را اتخاذ خواهیم کرد

"بهرام قاسمی" سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت و گو با خبرنگار  پایگاه  خبری و تحلیلی دیده بان ایران، با اشاره به اوضاع برجام پس از برگزاری انتخابات آمریکا، اظهار داشت:  باید صبر کرد و منتظر ماند و دید که ترامپ چه سیاستی را در پیش می گیرد و همیشه یادمان باشد که ما در مغرب و اروپا نیز شاهد این بودیم که شعارهای قبل از انتخابات با سیاست هایی کاری بعد از انتخابات متفاوت است.

 

وی ادامه داد: باید منتظر ماند تا دونالد ترامپ در عرصه عمل سیاست های کاری اش را اجرایی کند ما در  وزارت خارجه با حسن نیست به تمامی طرف ها نگاه می کنیم امیدوارم ترامپ چنان که در اولین  سخنرانی  خود مدعی شده است به منافع ملی کشورش توجه نشان دهد و در سیاست خارجی آمریکا در جهت کاهش تنش با دیگر کشورها گام بردارد.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در مورد اینکه اگر  رئیس جمهور جدید امریکا بخواهد برجام را نقض کند، واکنش ایران چه خواهد بود، تصریح کرد: ما تا آنجایی بر تعهدات خودمان پایبند هستیم که طرف مقابل هم پایبند باشد اما اگر روزی احساس کنیم که برجام نقض می شود قطعا مسئولیت هم از دوش ما برداشته خواهد شد و ما هم متناسب با وضعیت به وجود آمده تصمیماتی را اتخاذ خواهیم کرد.اما به طور کلی تمامی کشورها متعهد به اجرای برجام هستند. بنابراین وضعیت اجرای توافقنامه هسته ایی تغییر نخواهد کرد.  آمریکا متعهد به اجرای برجام است .  رئیس جمهور جدید آمریکا  سعی نمی کند تعهدات آمریکا با جامعه جهانی را نقض کند. ترامپ چه بخواهند و چه نخواهند باید به اجرای برجام وفادار بماند . 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر