کد خبر: 5824
A

وزیر امورخارجه آمریکا ضمن تبریک به رئیس جمهور منتخب این کشور، با تاکید بر انتقال مسالمت آمیز قدرت، گفت که انتخاب دونالد ترامپ موجب تغیر چالش های سیاسی که آمریکا با آن روبه رو است، نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، به نقل ازخبرگزاری فرانسه از ویلینتون (نیوزلند)، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا گفت: 'وعده می دهم تا برای آنکه پرونده های مهم خارجی در سیاست خارجی آمریکا به دست فراموشی سپرده نشود، انتقال قدرت به رئیس جمهوری جدید در کمال آرامش انجام شود.'

کری گفت: من برای دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا و تیم کاری وی آرزوی موفقیت می کنم و به وی تبریک می گویم. انتخاب ترامپ موجب تغییر چالش های سیاسی که آمریکا با آنها روبه رو است، نمی شود.

جان کری گفت که وی به کادر وزارت خارجه دستور همکاری با رئیس جمهوری جدید را داده است. دمکراسی یکی از زیباترین چیزهای دنیاست.

 پس از پیروزی غافلگیرانه دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، باراک اوباما رئیس جمهور و همچنین چهره های سرشناس حزب دمکرات مخالف ترامپ، همگی قول دادند رقابت های انتخاباتی را کنار گذاشته و برای اعتلای وحدت ملی آمریکا گام بردارند.

دونالد ترامپ با کسب 289 رأی الکترال توانست هیلاری کلینتون رقیب دمکرات خود را کنار زده و با پیروزی قاطع رئیس جمهوری چهل و پنجم این کشور شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر