کد خبر: 58330
A

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای طرح استانی شدن انتخابات مجلس، موضوعات ملی در اولویت قرار می‌گیرد و برخی رویه‌های نادرست در انتخابات اصلاح می‌شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمداسماعیل سعیدی با بیان این‌که طرح استانی شدن انتخابات گامی در جهت سوق یافتن به سمت تفکر و اندیشه‌ ملی است، افزود: البته نگرانی‌هایی از جمله کاهش میزان مشارکت و رسیدگی به مناطق محروم و کم برخوردار در اجرای این طرح نیز وجود دارد، اما این نگرانی‌ها را می‌توان با برنامه ریزی دقیق رفع کرد.

وی در خصوص دلیل مطرح شدن طرح استانی شدن انتخابات، اظهار کرد: طرح استانی شدن انتخابات یکی از دغدغه‌های طراحان این طرح بود؛ چرا که معتقدند بخشی از وقت نمایندگان صرف مسائل جزئی شده و از مسائل مهم ملی و کشوری غافل می‌شوند. 

وی با بیان این‌که موضوعات ملی و مهمی که در سطح کشور مطرح می‌شود نیاز به تصمیمات کلان دارند، گفت: نمایندگان فرصت بسیار محدودی برای همفکری در موضوعات کلان کشوری دارند.

سعیدی با اشاره به سایر عوامل جهت ارائه‌ طرح استانی شدن انتخابات، افزود: انجام برخی حرکات سخیف، زد و بندها و صرف هزینه‌های زیاد در انتخابات با آرمان‌های نظام و انقلاب مغایرت دارد، در برخی موارد حتی اخلاق انتخاباتی رعایت نمی‌شود که در این طرح نحوه‌ هزینه‌کرد و مسائل مالی صرف شده برای انتخابات مشخص می‌شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که پول، قدرت و امکانات نباید حرف اول و آخر را در انتخابات بزند، گفت: ضرورت دارد تبلیغات در انتخابات به خوبی مدیریت شود و توانمندی‌ها و ظرفیت‌های افراد ملاک اصلی انتخاب مردم شود، انتخاب نمایندگانی که دارای تجربه‌ زیادی بوده و در مسائل خبره ورود کرده و مورد وثوق اکثریت باشند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر