کد خبر: 5911
A

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، روز جمعه «مایک پنس» معاون اول خود و سه فرزندش را به عنوان مسئول کمیته انتقال قدرت در کاخ سفید منصوب کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، روز جمعه «مایک پنس» معاون اول خود را به عنوان مسئول کمیته انتقال قدرت در کاخ سفید منصوب کرد.

ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ اعلام کرده است: «کریس کریستی» فرماندار ایالت نیوجرسی به عنوان معاون گروه انتقال قدرت ترامپ در کاخ سفید فعالیت خواهد کرد.

پیش از این کریستی عهده مسئولیت کمیته انتقالی را برعهده داشت.

«نیوت گینکریچ»، «ژنرال مایکل فلیین»، «بن کارسن»، «روودی جولیانی» و سناتور «جف سیسشن» عضویت این کمیته منصوب شده‌اند.

طبق این گزارش، دستیاران ترامپ هم اکنون کار رایزنی برای جابه‌جایی و تعیین افراد برای بیش از چهار هزار سمت را آغاز کرده‌اند. زمانی که دونالد ترامپ در بیستم ژانویه ۲۰۱۷ به طور رسمی کار خود را شروع کند، این افراد سمت‌های مورد نظر را در دست خواهند گرفت.

ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی به گروهی محدودی ازنزدیکان و طرفداران خود اتکا کرده بود. وی در این مدت حتی به شماری از شخصیت‌ها و افراد اصلی حزب جمهوری‌خواه حمله می‌کرد. اما اکنون همین گروه نزدیکان و یاران دونالد ترامپ نقش تعیین کننده‌ای در جریان انتقال قدرت در کاخ سفید بازی می‌کنند.

رییس‌جمهوری منتخب آمریکا همچنین دخترش «ایوانکا» و دو پسر خود یعنی «اریک» و «دونالد جونیور» به همراه دامادش «جرد کوشنر» را به عضویت کمیته انتقال قدرت منصوب کرده است.

در حالی ترامپ فرزندانش را به عضویت تیم انتقال قدرت منصوب کرده است که آنها هم اکنون مسئولیت اداره دارایی‌ها و شرکت های وی را برعهده دارند.

این تغییرات باعث شده تا کریس کریستی که جزو اولین کسانی بود که از دونالد ترامپ حمایت کرد، بیش از هرکسی دیگری ناامید شود.

از کریستی پیشتر به عنوان دادستان کل جدید آمریکا یاد شده بود ولی دو منبع مطلع نزدیک به دونالد ترامپ گفته‌اند احتمالا «رودی جولیانی» شهردار اسبق نیویورک به این سمت منصوب خواهد شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر