کد خبر: 59212
A

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با انتقاد از شیوه و حجم کنونی توزیع گوشت در این استان بویژه پایتخت گفت: دولت با ارز 4200 تومانی این محصول را تامین می کند اما عده ای سودجو و فرصت طلب اجازه پیدا می کنند که بازار را به هم می ریزند.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمد امامی امین در همین رابطه افزود: دولت ارز را تخصیص می دهد و حجم زیادی از این محصول خریداری می شود اما عده ای سودجو که به دنبال منافع خود هستند این کالا را در حجم زیاد می خرند و با اجیر کردن افرادی، در رستوران ها عرضه می کنند.

وی اضافه کرد: این سودجویان گوشتی که دولت با ارز 4200 تومانی برای تامین مایحتاج مردم تامین کرده را در اختیار رستوران ها قرار می دهند؛ خود مردم نیز باید با این افراد برخورد کنند و فرصت عمل به آنان ندهند؛ دولت هم همه تلاش خود را برای مدیریت این مهم به کار گرفته است.

امامی امین گفت: تاکنون استانداری تهران در تنظیم بازار مسئولیتی نداشته و در جلسه اخیر در وزارت کشور بنا شد مسئولیت این کار و انتخاب مباشر را به استان تهران بسپارند.

وی ادامه داد: منتظر ابلاغ وزارت کشور هستم تا با کمک سایر دستگاههای اجرایی، شیوه توزیع گوشت به شکل مناسب تری ساماندهی شود.

معاون استاندار تهران گفت: اینک همه سهمیه گوشت استان تهران در این استان توزیع نمی شود بلکه به سایر استان ها نیز ارسال می شود.

به گفته وی در شرایط کنونی همه ازجمله دولت باید کمک کنند و منظور از دولت نیز به معنای همه نهادهای حاکمیتی است تا از این مشکل عبور کنیم.

امامی امین گفت: البته حجم عرضه گوشت در روزهای اخیر بویژه در فروشگاههای زنجیره ای و میادین میوه و تره بار افزایش یافته است.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران نیز امروز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از کاهش قیمت گوشت از هفته آینده خبر داد و گفت: در هفته های گذشته قیمت گوشت گرم روند افزایشی به خود گرفت که با واردات دام زنده از کشور رومانی این قیمت از هفته آینده کاهش می یابد.

به گفته رضا سالمی قرار است 200 هزار راس دام زنده از کشور رومانی وارد کشور شود.

وی همچنین جزییات عرضه مجازی گوشت از طریق ارائه کدپستی و تحویل محصولات درِ منازل شهروندان را تشریح و بیان کرد: فعالیت دو فروشگاه اینترنتی در این زمینه از روز پنجشنبه هفته جاری آغاز می شود.

 همچنین معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در رابطه با فروش اینترنتی گوشت تنظیم بازار با کدپستی، رسماً و کتباً دستوری به استان ابلاغ نشده و اطلاعات ما در حد خبری بوده که از رسانه‌ها پخش شده است.

علی غفوری‌مقدم ، در خصوص فروش اینترنتی گوشت تنظیم بازار با کدپستی، اظهار کرد: این یک خبر است و ما هم از طریق رسانه‌ها از آن مطلع شدیم و اینکه در تهران عملیاتی شده یا نه، اطلاع خاصی نداریم.

غفوری‌مقدم بیان کرد: در استان نیز ما باید منتظر ورود محموله‌های جدید گوشت به استان باشیم تا توزیع آن را انجام دهیم اما تاکنون در این ارتباط هیچ بحثی مطرح نشده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه بحث تأمین گوشت با سازمان جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام است، عنوان کرد: هر زمان محموله‌ای وارد استان شود، به ما اعلام می‌کنند و ما نیز برنامه توزیع آن را انجام می‌دهیم.

وی گفت: در خصوص کاهش قیمت بخشی که ما پیگیری می‌کنیم از طریق توزیع محموله‌هایی است که وارد استان می‌شود و نظارت بر قیمت‌ها نیز در بازرسی و نظارت سازمان صمت و بازرسی اتاق اصناف پیگیری می‌شود./ ایسنا

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر