کد خبر: 5985
A
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر فعالیتی در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری، قرآنی و غیره باید به اثربخشی در جامعه منتهی شود، بنابراین وجود نظام رصد و سنجش اثربخشی در انجام امور و فعالیت های مختلف فرهنگی لازم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری امروز(شنبه) در نشستی با اعضای کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی با تاکید بر این مطلب گفت: اقدامات انجام شده در حوزه فعالیت های قرآنی در وزارتخانه مطلوب و شایسته است.
وی با تاکید بر ضرورت وجود ساختار معین و مشخص در همه اقدامات فرهنگی ادامه داد: توجه به ساختار تشکیلات، منابع انسانی، مسایل پشتیبانی و مالی و غیره ضروریست و این موضوعات باید با یکدیگر تناسب داشته باشند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: به موضوع آموزش نیز باید توجه شود زیرا نهادهای عمومی و دینی، رسمی، آموزشی و مردمی با آن سر و کار دارند.
وی افزود: برپایی جشنواره ها و مراسم ها، همایش ها و رویدادهای فرهنگی، نباید فقط با نگاه برگزاری صرف همراه باشد بلکه باید در جامعه اثر و نتیجه ای از خود نشان دهد در غیر این صورت مفید فایده نخواهد بود و مردم از آن بهره ای نخواهند برد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آمارها نشان می دهد میزان جرایم در ماه رمضان و روزهای عاشورا و اربعین در جامعه کاهش می یابد، اظهار امیدواری کردف امر ثواب در جامعه تداوم داشته باشد و فقط مختص روزهای خاص نباشد.
صالحی امیری گفت: در شاخص هایی مانند آسیب های اجتماعی، طلاق، اعتیاد و غیره نیز باید آثار تقرب قرآن را در فرد و جامعه مشاهده کنیم.
وی به فعالیت های قرآنی گسترده و مطلوبی که در کشور انجام شده اشاره و تاکید کرد: این اقدامات با تدبیر مقام معظم رهبری همراه بوده و خوشبختانه تصویر روشنی در این حوزه از کشور در جامعه بین الملل نمایان شده است.
در ادامه این نشست، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ارائه گزارشی از مجموعه فعالیت های کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی گفت: تبلیغ و ترویج، مهمترین بخش شورای توسعه فعالیت های قرآنی است و وظایف کلان تبلیغی ترویجی و سازماندهی و سیاستگذاری فعالیت های قرآنی بر عهده این کمیسیون است.
در ادامه این نشست هر کدام از اعضای کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از فعالیت های تبلیغی و ترویجی بخش خود ارائه کردند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر