کد خبر: 60420
A
لعیا جنیدی:

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: نقض استقلال وکلا آسیب های فراوانی به دنبال دارد که مهم ترین آن این است که حق دادخواهی مردم را تضییع می کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ لعیا جنیدی روز پنجشنبه در همایش گرامیداشت سالروز تصویب استقلال کانون های وکلای دادگستری در دانشگاه فرهنگیان قزوین افزود: شان وکلا باید توسط خود آنان ، نهادهای رسمی و همچنین رسانه ها حفظ شود. 
وی اظهار داشت : با پیگیری به عمل آمده و به منظور حمایت از وکلا به ویژه جوانان شاغل در این حرفه، در بودجه سال آینده پیش بینی شده که مبالغی بابت وکالت تسخیری به آنان پرداخت شود. 
وی با بیان اینکه پرداخت مبلغی به وکلا بابت وکالت تسخیری برای اولین بار انجام می شود، گفت: این موضوع هم چنین موجب کمک به مردم در حق دادخواهی و تحقق اصل 35 قانون اساسی در دسترسی به وکیل می شود. 
جنیدی اظهار داشت : ار نطر معنوی هم تلاش شده تا از جایگاه نهاد وکالت به نفع مردم ایران دفاع شود. 
وی خاطرنشان کرد: در لایحه جامع انتخابات نیز حضور نماینده کانون های وکلا در هیات های اجرایی و نظارت پیش بینی شده و دولت با تمام این اقدامات به دنبال ارتقای جایگاه وکلا است. 
معاون حقوقی رییس جمهوری افزود: از کانون های وکلا می خواهیم برای حفظ جایگاه این نهاد تلاش کند و حتی باید منشور اخلاق حرفه ای توسط خود کانون تهیه شود. 
وی با بیان اینکه عدالت در اجتماع و روابط اجتماعی بسیار مهم است و باید کارکرد وکیل در جایگاه اصلی خود قرار بگیرد، افزود: عدالت و انصاف باید با معیارهای عینی در منشور اخلاق حرفه ای وکلا گنجانده شود که در این صورت پشتوانه مردمی نهاد وکالت نیز تامین می شود. 
وی بر لزوم خودانتقادی نهاد وکالت تاکید کرد و اظهار داشت : اگر خود انتقادی نباشد، خود انتظامی هم دوام نمی اورد. /ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر