کد خبر: 61168
A

امروز تصویری از حاشیه اجلاسیه خبرگان منتشر شد که روی میز شماره ۱۲۶، کتاب «انتقاد از خود (عبرت و وصیت)» نوشته مرحوم آیت‌الله منتظری به چشم می‌خورد.

به گزارش دیده بان ایران؛ امروز تصویری از حاشیه اجلاسیه خبرگان منتشر شد که روی میز شماره ۱۲۶، کتاب «انتقاد از خود (عبرت و وصیت)» نوشته مرحوم آیت‌الله منتظری به چشم می‌خورد.

این کتاب که حاوی برخی رازهای سیاسی آیت‌الله منتظری قائم‌مقام معزول رهبری است، دو سال پس از درگذشت او در وب‌سایت رسمی‌اش به صورت رایگان منتشر شد.

«عبرت و وصیت» آیت‌الله منتظری روی میز 126 خبرگان

کتاب «انتقاد از خود» که با نام فرعی «عبرت و وصیت» شناخته می‌شود، حاصل پاسخ‌های آیت‌الله منتظری به پرسش‌های فرزندش «سعید» است و آیت‌الله کمتر از یک سال قبل از درگذشتش آن را تکمیل کرد اما بر اساس پیشنهادات برخی نزدیکان، در زمان حیات او منتشر نشد.

«انتقاد از خود»، شامل ۱۴ گفت‌وگو با موضوعات مختلف است. سعید منتظری در مقدمه این کتاب، پاسخ‌های پدرش به «مسائل سیاسی و اجتماعی پرابهام تاریخ معاصر» را موضوع کتاب عنوان کرده است.

در یکی از بخش‌های کتاب «انتقاد از خود»، به نقش محمد محمدی ری‌شهری اولین وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در سرنوشت آیت‌الله منتظری پرداخته شده است.

آیت‌الله ری‌شهری نیز روایت خود از ماجرای آیت‌الله منتظری را در کتاب «خاطرات سیاسی» منتشر کرده است.

امروز در اجلاسیه خبرگان، آیت‌الله ری‌شهری نماینده مردم تهران، پشت میز شماره ۱۲۶ نشسته بود.

 

57845117

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر