کد خبر: 61305
A

21 عضو جدید شورای مرکزی خانه احزاب مشخص شدند. سهم هر فراکسیون سیاسی در خانه احزاب 7 نفر است. محمدحسن غفوری فرد حبیب الله بوربور قدرتعلی حشمتیان فهیمه محمدزاده محمد ملکی عبدالحسین روح الامینی محمد مهدی مفتح میثم نیکفر حسین کمالی مصطفی کواکبیان یدالله طاهرنژاد احمد حکیمی پور حسین کاشفی علیخانی فرج کمیجانی محمد تبرایی شهاب الدین صدر جمشید ایرانی پورنامدار محسن صفرپور محمد نیشابوری

به گزارش دیده بان ایران، برگزاری دوره هفتم مجمع عمومی خانه احزاب صبح پنجشنبه در وزارت کشور با حاشیه هایی همراه بود. «محمد زارع فومنی» و «نرگس خبازان» از حزب مردمی اصلاحات و جمعیت نظم و قانون که از فراکسیون اعتدالیون (مستقلین) خانه احزاب نامزد شورای مرکزی شده بود به رای گیری درون فراکسیونی اعتراض کردند به طوریکه فضای جلسه عمومی را متشنج کرد که با تذکر کریمی اصفهانی رییس نشست همراه بود.همچنین رای گیری به نام برخی تشکل های فاقد مجوز هم اعتراضاتی در پی داشت. 


در همین رابطه «محمد جواد محمدی نوری» بازرس خانه احزاب درباره رای دادن برخی تشکل های فاقد مجوز گفت: به عنوان بارزس خانه احزاب تاکید می کنم، تشکلی به نام «جامعه اسلامی دانشجویان کرمانشاه» وجود ندارد و «صابر میرعطایی» به دروغ توسط «محمد تبرایی» دبیر اجرایی خانه احزاب این موضوع را جا انداخته و رای گرفته است.


در ادامه، خبازان دبیرکل جمعیت طرفداران نظم و قانون درباره تخلفات صورت گرفته در انتخابات درون فراکسیون مستقلین نیز به ایرنا گفت: به شدت به انتخابات درون حزبی مستقلین اعتراض دارم، چند نفر از دوستان به زور برگه ها را از ما گرفتند و ما هم به آن ها اعتماد کردیم. 


خبازان افزود: این گروه برگه های رای را به ما برنگرداندند و این موضوع جای تاسف بسیار دارد و کسی که به حزب خود خیانت کند به کشورش هم خیانت خواهد کرد. 


وی افزود: من قبل از شمارش آرا به مجمع عمومی اعتراض کردم اما کسی توجه نکرد و برخورد بدی با من شد.  خبازان افزود: یک نفر از اعضای حزبی که از سوی وزرات کشور تایید نشده، رای داده است و ما به این موضوعات اعتراض داریم.


خبازان گفت: در نتیجه به همراه برخی تشکل های دیگر در نامه ای اعتراض خود را به «حمید ملانوری» مدیرکل محترم سیاسی وزارت کشور اعلام کردیم و خواستار ابطال رای گیری فراکسیون مستقلین و تجدید انتخابات این فراکسیون هستیم. همچنین در نامه تاکید کردیم که آقای میرعطایی تشکلی ندارند.

 
هفتمین دوره مجمع عمومی خانه احزاب در سالن همایش های وزارت کشور با حضور نمایندگان احزاب و دبیران کل در حال برگزاری است. انتخاب هیات رییسه جدید و رییس جدید خانه احزاب در دستور کار سه فراکسیون اصلاح طلبان، اصولگرایان و مستقلین قرار دارد.

به گزارش دیده بان ایران، 21 عضو جدید شورای مرکزی خانه احزاب به شرح زیر است:

 

 سهم هر فراکسیون سیاسی در خانه احزاب 7 نفر است.


محمدحسن غفوری فرد
حبیب الله بوربور
قدرتعلی حشمتیان
فهیمه محمدزاده
محمد ملکی
عبدالحسین روح الامینی
محمد مهدی مفتح
میثم نیکفر
حسین کمالی
مصطفی کواکبیان
یدالله طاهرنژاد
احمد حکیمی پور
حسین کاشفی
علیخانی
فرج کمیجانی
محمد تبرایی
شهاب الدین صدر
جمشید ایرانی
پورنامدار
محسن صفرپور
محمد نیشابوری

 

آرای کامل نامزدهای خانه احزاب ایران به شرح زیر است:


غفوری فرد 62 رای
فهیمه محمدزاده 41 رای
محمد ملکی 39 رای
عبدالحسین روح الامینی 37 رای
محمدمهدی مفتح 36 رای
حبیب الله بوربور 35 رای
میثم نیکفر 33 رای
سید محمد حسینی 32 رای
محسن پیرهادی 26 رای
سید مهدی جولایی 19 رای

 

بازرسین:


ولی زاده 41 رای
کرمی 28 رای

 

اصلاح طلبان:

 

حسین کمالی 60 رای
مصطفی کواکبیان 53 رای
یدالله طاهرنژاد 51 رای
احمد حکیمی پور 50 رای
حسین کاشفی 46 رای
علیخانی 45 رای
کمیجانی 40 رای
ملاوردی 37 رای
صوفی 25 رای
راکعی 17 رای

 

بازرسین:


مجید بهمن زاده 41 رای
علی ظفرزاده 25 رای

مستقلین و اعتدالگرایان:
محمد تبرایی 55 رای
شهاب الدین صدر 51 رای
جمشید ایرانی 50 رای
مهدی پورنامدار 46 رای
قدرتعلی حشمتیان 39 رای
صفرپور 38 رای
محمد نیشابوری 37 رای
بهنود نادری 37 رای
سیاوش میرزایی 23 رای
محمدزارع فومنی10 رای


بازرسین:

 

میرعطایی 28 رای
قلیزاده 20 رای

 

منبع:فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر