کد خبر: 61734
A

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اگر مسئولان در هر سه قوه دغدغه‌های مردم را جدی بگیرند و در جهت پاسخ به مطالبات آنان برنامه‌ریزی کنند، در سال جدید شاهد اعتراضات عمومی نخواهیم بود. او در همین حال می‌گوید نباید با معترضان که دغدغه‌ معیشتی دارند برخورد امنیتی شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ محمد عطریان‌فر از اعضای ارشد حزب کارگزاران سازندگی در تحلیل خود از وضعیت سال جدید، ‌با یادآوری اعتراضات مردمی که از دی‌ماه سال ۹۶ شروع شد و در سال ۹۷ هم ادامه داشت، می‌گوید: آن‌طور که مسئولان اطلاعاتی، امنیتی و سیاسی کشور اعلام می‌کنند هدف این اعتراضات ضدیت با نظام جمهوری اسلامی نبوده و عموما دغدغه‌های معیشتی داشتند. اعتراضات مردم، به مشکلات اقتصادی و گرفتاری‌های ناشی از شرایط عمومی کشور معطوف می‌شود. پس نباید با این اعتراضات برخورد امنیتی شود.

او هشدار می‌دهد: اگر ما آدرس غلط بدهیم، مسیر را اشتباه برویم و اعتراضات مردم را که نسبت به معیشت خود مشکل دارند به خارج از کشور ربط دهیم، چه بسا هزینه‌های آن برای کشور بیشتر شود. البته دشمن در همه مواقع سوءاستفاده خود را می‌کند، اما این بدان معنا نیست که پشت هر اعتراض مردمی، دسیسه خارجی نهفته است. مردم مشکل دارند و طبیعی است که اعتراض کنند. تنها راه پاسخگویی به اعتراضات مردمی نیز برطرف کردن دغدغه‌ها و مشکلات آنان است نه برخورد امنیتی.

این عضو حزب کارگزاران سازندگی می‌گوید: آنچه رهبری نیز بر آن تأکید دارند این است که اعتراضات مردمی باید شنیده و خواسته‌های آنان بررسی شود. مسئولان باید یک پاسخ صریح و مشخص در قبال مردم داشته باشند.

عطریان‌فر تأکید می‌کند: من معتقدم اگر به این نکات توجه شود هیچ اتفاق و نگرانی بابت سال ۹۸ پیش روی ما نخواهد بود و ما در سال جدید هیچ دغدغه‌ای درباره کلان کشور و نظام نخواهیم داشت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر