کد خبر: 61898
A

وزیر کشور از عادی شدن وضعیت در شهرستان گنبد خبر داد و گفت: در اولین روز بحران سیلاب اخیر شاهد آبگرفتگی این شهرستان به میزان 35 درصد کل شهر بودیم. عبدالرضا رحمانی فضلی وضعیت شهرستان گنبد کاووس را که اولین شهری بود که در معرض آبگرفتگی قرار گرفت، عادی و مطلوب توصیف کرد و افزود: در اولین روز بحران سیلاب اخیر شاهد آبگرفتگی این شهرستان به میزان 35 درصد کل شهربودیم، یعنی حدود 50 هزار نفر از 160 هزار هموطن ساکن گنبد در معرض آسیب بودند. وی ادامه داد: با امداد رسانی به موقع و سریع در دو روز اول بخش اعظم آبگرفتگی معابر و منازل مرتفع گردید

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وضعیت شهرستان گنبد کاووس را که اولین شهری بود که در معرض آبگرفتگی قرار گرفت، عادی و مطلوب توصیف کرد و افزود: در اولین روز بحران سیلاب اخیر شاهد آبگرفتگی این شهرستان به میزان 35 درصد کل شهربودیم، یعنی حدود 50 هزار نفر از 160 هزار هموطن ساکن گنبد در معرض آسیب بودند.

وی ادامه داد: با امداد رسانی به موقع و سریع در دو روز اول بخش اعظم آبگرفتگی معابر و منازل مرتفع گردید و ارزیابی های پس از فروکش کردن سیلاب نشان داد که حدود 3500 واحد مسکونی وتجاری دچار آسیب شده اند که میزان خسارت وارده نیز برآورد شده است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه به موازات اقدامات اجرایی بنیاد مسکن برای رفع مشکل سکونت مردم منطقه ، مشارکت خیرین عزیز قابل تقدیر می باشد تصریح کرد: به هیچ یک از واحدهای صنعتی و تولیدی منطقه خسارت قابل توجهی وارد نشده است و از 138خانوار اسکان یافته فقط 35 خانواده همچنان در اسکان موقت هستند که اغلب آنها نیز اتباع غیر ایرانی می باشند.

قائم مقام رئیس شورای عالی مدیریت بحران فزود: جز در موارد بسیار محدود در حاشیه رودخانه که کماکان آب در سطح بالایی در جریان است و امداد رسانی نیز به صورت مستمر صورت می گیرد شهرستان گنبد کاووس از آثارسیلاب پاکسازی شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر