کد خبر: 62101
A

فرمانده عملیات امداد ذوالفقار ارتش در خوزستان از تخلیه روستاهای مناطق مختلف شهرستان حمیدیه خبر داد و گفت: تا امروز بالغ بر 2 هزار نفر از اهالی این منطقه در منازل سازمانی، سالن‌های ورزشی، مساجد و سوله‌های ارتش اسکان یافتند.

به گزارش دیده بان ایران به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری، فرمانده عملیات امداد ذوالفقار ارتش در خوزستان گفت: با توجه به جاری شدن سیل و تخلیه روستاهای مناطق مختلف شهرستان حمیدیه، تیپ 392 زرهی دشت آزادگان با احداث کمپ های اضطراری نسبت به اسکان مردم این منطقه اقدام کرد.
فرمانده عملیات امداد ذوالفقار ارتش در خوزستان خاطرنشان کرد: از سه روز گذشته با اطلاع رسانی ستاد مدیریت بحران نسبت به تخلیه منازل، بلافاصله دستور راه‌اندازی کمپ‌های اضطراری را صادر کردیم و تیپ 392 زرهی نیروی زمینی تا امروز بالغ بر دوهزار نفر را در منازل سازمانی، سالن‌های ورزشی، مسجد و سوله‌های پادگان اسکان داده است.
رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش یادآور شد: تمامی هموطنان اسکان داده شده، از امکانات مطلوبی برخوردار هستند و وعده‌های صبحانه، نهار،شام و همچنین محل استحمام آنها نیز فراهم شده است .
وی تاکید کرد: در حوزه بهداشت و سلامت نیز تیم‌های پزشکی به صورت شبانه‌روزی در این کمپ‌ها فعالیت می‌کنند.
امیر دریادار سیاری همچنین به راه‌اندازی محل تفریح و سرگرمی برای کودکان و خردسالان اشاره کرد و گفت: در تمامی کمپ ها و محل اسکان هموطنان محل‌هایی را برای اوقات تفریح و سرگرمی کودکان در نظر گرفتیم و امکانات مناسب برای سرگرمی آن ها فراهم شده است تا کودکان کمتر تحت تاثیر شرایط بحرانی قرار گیرند

**موکب های ارتش در خوزستان مستقر می شوند
مسعود زواره‌ای دبیر اجرایی قرارگاه اربعین ارتش نیز با اشاره به اعزام موکب‌های فعال در ایام اربعین حسینی به مناطق سیل‌زده گفت: پیرو اوامر فرمانده کل ارتش که فرماندهی قرارگاه اربعین حسینی را هم عهده‌دار هستند، از روز گذشته اعزام موکب‌های اربعین حسینی آغاز شده است. یک موکب در پلدختر مستقر شده و پخت نان را آغاز کرده است.
دبیر اجرایی قرارگاه اربعین ارتش یادآور شد: به دلیل حساسیت منطقه خوزستان و جاری شدن سیلاب در بخش‌های مختلفی از این استان، تمرکز موکب‌های اربعین ارتش بر این منطقه است. از همین رو موکب‌های ارتش حرکت کرده و به زودی در پادگان میشداغ مستقر خواهند شد.
وی یادآور شد: گروهی در تهران به صورت متمرکز در حال تامین اقلام مورد نیاز مردم هستند که امروز به سمت خوزستان حرکت می‌کند. یک تیم دیگر هم فردا حرکت خواهد کرد. گروه دیگری هم در یزد در حال تامین اقلام موردنیاز از قبیل قند، شکر، آب معدنی، پتو، پوشاک و وسایل بهداشتی هستند.
دبیر اجرایی ستاد اربعین ارتش ادامه داد: امروز سه کانتیر اقلام پخت و پز به میشداغ می‌روند و در خوزستان به فعالیت می‌پردازند.

**ارسال 2 کیلومتر دیوار بتنی توسط نیروی هوایی به مناطق سیل زده
بر اساس اعلام روابط عمومی ارتش در راستای تسریع روند امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل خوزستان، مقدار 35 تن انواع اقلام امدادی شامل پتو، چادر، بسته های غذایی و بهداشتی توسط یک فروند هواپیمای ایلوشین در پایگاه شکاری شهید دوران شیراز بارگیری و ارسال شد.
همچنین سه دستگاه تریلر حاوی سرویس‌های بهداشتی سیار و یک دستگاه بیل مکانیکی برای امدادرسانی به سیل زدگان به استان‌های خوزستان و لرستان توسط پشتیبانی ستاد نیروی هوایی ارتش ارسال شد.
2 کیلومتر دیوار بتنی به منظور ساخت سیل بند، آشپزخانه سیار و کمک‌های کارکنان نیروی هوایی ارتش نیز از طریق یکان های ترابری زمینی پایگاه شکاری شهید وحدتی دزفول به مناطق سیل زده خوزرستان ارسال شد.
 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر