کد خبر: 64803
A

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در تشریح جزئیات طرح سازمان روزنامه‌نگاری گفت که این طرح به دنبال حمایت از حقوق مخاطبان و همچنین حمایت‌های صنفی و حمایت از استقلال و امنیت روزنامه‌نگاران است.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس با اشاره به دستور کار کمیسیون فرهنگی در هفته آینده گفت:‌کمیسیون فرهنگی طرح سازمان روزنامه‌نگاران را در دستور کار خود دارد که بررسی کلیات این طرح از جلسه قبل آغاز شده اما رای‌گیری در خصوص آن انجام نشده و بررسی‌ها هنوز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه طرح سازمان روزنامه‌نگاران به امضای 70 نفر از نمایندگان رسیده، افزود: هدف اصلی این طرح این است که می‌خواهد نظام روزنامه‌نگاری را سازماندهی و نظام‌مند کند و همانطور که ما در حوزه پزشکی سازمان نظام پزشکی و در حوزه مهندسی سازمان نظام مهندسی را داریم، سازمان روزنامه‌نگاری باید نظام‌مند شود و یک سازمان نظام‌ روزنامه‌نگاری داشته باشیم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: اعتقاد طراحان بر این است که وضعیت امروز روزنامه‌نگاری در حوزه‌های مختلف نظام‌مند نیست  و بحث حمایت از حقوق مخاطبان و همچنین حمایت صنفی از روزنامه‌نگاران و استقلال و امنیت روزنامه‌نگاران از اهدافی است که این طرح به دنبال آن است.

آزادیخواه خاطرنشان کرد: از دیگر اهداف این طرح نظارت حرفه‌ای بر عملکرد روزنامه‌نگاری و ... از اقداماتی است که باید انجام می‌شده و انجام نشده است.

وی در پایان افزود: این طرح به دنبال آن است که یک مجمع عمومی در قالب سازمان نظام روزنامه‌نگاری تشکیل شود و این مجمع عمومی اختیاراتی همچون عزل رئیس و انتخاب هیأت مدیره و انتخاب و عزل بازرس را داشته باشد و دیگر اینکه در استان‌ها تشکیلاتی داشته باشد./ فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر