کد خبر: 64967
A

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: با مصوبه کمیسیون قضایی چنانچه اسیدپاشی با هدف ارعاب باشد و موجب ناامنی در جامعه شود، فرد مرتکب مفسد فی‌الارض دانسته شده و به مجازات آن محکوم می‌شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس با اشاره به نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز طرح اصلاح قانون دیوان عدالت اداری در دستور اعضای کمیسیون قرار داشت که موادی از آن بررسی و به تصویب اعضا رسید.

وی افزود: اعضای کمیسیون در این جلسه مصوب کردند که مرجع حل اختلاف بین شعب دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قضایی پس از کسب نظر مشورتی دیوان عدالت اداری، دیوان عالی کشور است. 

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: همچنین در جلسه امروز دو ماده الحاقی در رابطه با طرح تشدید مجازات اسیدپاشی در کمیسیون مطرح شد و به تصویب اعضای کمیسیون رسید. 

نوروزی در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون در جریان بررسی این تبصره‌ها چنانچه اسیدپاشی با هدف ارعاب و ایجاد ناامنی در جامعه باشد به نحوی که موجب ناامنی در محیط شود، شخص مرتکب، مفسد فی‌الارض محسوب شده و به مجازات آن محکوم می‌شود. /فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر