کد خبر: 6667
A

میبدی با اشاره به حمایت غیرمستقیم اصولگرایان از قالیباف؛ گفت: ممکن است وی در انتخابات حضور پیدا کند اما من معتقدم که ایشان شانسی برای پیروزی ندارد. قالیباف در انتخابات گذشته که وضع بهتری در میان مردم داشت رای نیاورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، محمدتقی فاضل میبدی، فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت‌وگو با نامه نیوز، با اشاره به حضور روحانی و اعلام کاندیداتوری او برای انتخابات 96، گفت: معتقدم روحانی برای انتخابات حضور پیدا می‌کند و تا آنجایی که اطلاع دارم اصلاح‌طلبان نیز از وی حمایت خواهند کرد. 

وی با بیان اینکه در میان اصلاح‌طلبان گزینه‌ دیگری غیر از روحانی مطرح نیست، خاطرنشان کرد: اینکه روحانی تا کنون حرفی از آمدن نزده است حتما مصلحت را اینگونه دیده‌اند اما معتقدم اگر ایشان نمی‌خواستند در انتخابات حاضر شوند باید اعلام می کردند.

روحانی حتما تایید صلاحیت می‌شود

میبدی با اشاره به مباحث اخیر در خصوص حضور یک اصلاح طلب دیگر در کنار روحانی برای ورود به انتخابات گفت: فکر نمی‌کنم نیازی به چنین کاری باشد و یا اینکه شورای نگهبان بخواهد ایشان را رد صلاحیت کند. آن زمانی که آیت الله هاشمی را رد صلاحیت کردند بحث سن ایشان را عنوان کردند!  اما اکنون برای رد صلاحیت روحانی چه دلیلی می‌خواهند بیاورند؟ اگر روحانی را هم رد کنند پس چه کسی را می‌خواهند تایید کنند؟

عضو مجمع مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه در میان اصولگرایان گزینه ای که بخواهد در مقابل روحانی قرار بگیرد، وجود ندارد، تصریح کرد: در انتخابات گذشته دیدیم که افراد زیادی از اصولگرایان از دکتر ولایتی تا قالیباف وارد عرصه شدند و همه مهره‌هایشان رو شد و آرا آنها را هم دیدیم؛ اگر همان افراد بخواهند در این دور از رقابت‌ها حاضر شوند ممکن است حتی آراشان کمتر هم شود. مگر اینکه اصولگرایان فردی با گفتمان جدید را وارد عرصه کنند تا بتواند مردم را جذب کند. 

 

این فعال سیاسی با بیان اینکه بعید است اصولگرایان گفتمانی موفق‌تر از گفتمان این دولت داشته باشند،عنوان کرد: مردم نیز در انتخابات گذشته اعم از مجلس شورای اسلامی و خبرگان نشان دادند که به این دولت و این گفتمان علاقه دارند.

 میبدی با اشاره به حمایت غیرمستقیم اصولگرایان از قالیباف؛ گفت: ممکن است وی در انتخابات حضور پیدا کند اما من معتقدم که ایشان شانسی برای پیروزی ندارد. قالیباف در انتخابات گذشته که وضع بهتری در میان مردم داشت رای نیاورد.

وی ادامه داد: قالیباف مورد قبول همه اصولگرایان نیست که بخواهند روی او اجماع کنند! اگر هم اجماع کنند وی هیچ شانسی در میان مردم برای پیروزی ندارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر