کد خبر: 6735
A

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت : فساد اقتصادی نظام سیاسی را فلج می کند؛ بنابراین همه باید از افشای فساد اقتصادی در چارچوب ضوابط شرعی و قانونی استقبال کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، آیت الله سیدعباس کعبی درباره نقش رسانه ها در جلوگیری از فساد افزود: محدوده اطلاع رسانی رسانه ها در زمینه فساد، قانون است و آنجایی که قانون منعی نکرده است رسانه ها آزاد هستند. 

وی ادامه داد: البته شفاف سازی نسبت به فسادهای اقتصادی که صورت می گیرد ممکن است حاشیه امن فساد را از بین ببرد؛ بنابر این اگر رسانه ها در چارچوب ضوابط قانونی و شرعی برای جلوگیری از فساد اقتصادی مشارکت کنند این می تواند تاثیرگذار باشد. 

عضو مجلس خبرگان رهبری درباره سیاست های انتخاباتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب گفت: مشارکت عمومی، وحدت ملی، پرهیز از تفرقه قومیت و مذهبی و سلامت انتخابات، اخلاق انتخابات، پرهیز از فساد مالی و اسراف مالی در انتخابات، پرهیز از وابستگی به بیگانه و دشمنان در انتخابات به ویژه شفافیت در هزینه های انتخاباتی محورهایی است که در سیاست های انتخاباتی ابلاغ شده توسط رهبری بیان شده است. 

وی با اشاره به حایز اهمیت بودن اخلاق انتخاباتی گفت: طبیعی است مرز روشنی بین عدالت و انصاف در انتقاد و تخریب وجود دارد اما مصداق تخریب، مصداق انتقاد و پایه انصاف را قانون مشخص می کند و نه سلیقه ها. 

آیت الله کعبی افزود: ممکن است جریان هایی برای پرهیز از انتقاد و نابردباری و ناشکیبابی از انتقادها اسم انتقاد را تخریب بگذارند و با حربه پرهیز از تخریب بخواهند صداها را خفه کنند. 

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر